0
Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 17:00 Bu haber 8341 kez okundu
 
Ayan ustalık yolunda
MHP il Başkanı Hamdi Ayan, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine gittiği Ankara’da yapılan toplantıda, ilçe kongrelerini tamamlayan 39 ilçe ile birlikte Zonguldak il kongresinin de 21 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacağını söyledi. ***Ayan, “Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı olarak bir çıraklık, bir kalfalık dönemi yaşamışızdır. Nasip olur delegemiz, ilçe başkanlarımız, il yöneticilerimiz uygun görürlerse Zonguldaklı hemşerilerimiz desteklerse bir ustalık dönemi yaşamak üzere yola çıktığımızı ifade ediyoruz”
SİYASET Haberi
Ayan ustalık yolunda

Çetin ÖZDEMİR
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) il Başkanı Hamdi Ayan, il kongresinin 21 Mayıs 2017 Pazar günü saat 10.00’da Camlı Köşk’te yapılacağını söyledi.
Önceki akşam MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara’da bir araya geldiği 39 il başkanı ile yapılan toplantı sonrasında, ilçe kongrelerini tamamlayan 39 il ile birlikte aynı gün Zonguldak il kongresinin de yapılacağını belirten Ayan, MHP’de Merkez ilçe başkanlığı, il başkanlığı ve şimdi de ustalık dönemini yaşamak için yola çıkarak, teşkilat başkanı ve ilçe başkanlarının da desteği ile yeniden il başkanlığına aday olacağını ifade etti.
MHP il Başkanı Hamdi Ayan, dün parti binasında Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, Çaycuma ilçe Başkanı Ersin Akyüz,  Devrek ilçe Başkanı Erol Kaptan, Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, Kozlu ilçe Başkanı Murat Gülsever, Kilimli Serdar Yaralı ve il yönetim kurulunun desteği ile yeniden il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
“İLÇE BAŞKANLARIMIZIN İL YÖNETİMİMİZİN KANAATİ ALINMIŞTIR”
MHP’nin Zonguldak’ta yapmış olduğu bütün faaliyetlerin Genel merkez tarafından da yakından takip edildiğini söyleyen Hamdi Ayan, “Kamuoyunun da takip etmiş olduğu gibi dün(önceki gün) itibariyle Sayın Genel Başkanımız, ilçe kongrelerini Nisan ayında bitirmiş olan 39 il başkanını bir yemekte toplamıştır. Biz de, Zonguldak il teşkilatı olarak sekiz ilçemizin kongresini sağ salim yaparak orada bulunmaya hak kazanmışızdır açıkçası. Orada Sayın Genel Başkanımız bir Türkiye değerlendirmesi, haliyle bir hükümet değerlendirmesi iç ve dış politika değerlendirmesi yaptıktan sonra teşkilat içi meseleler konuşulmuştur ve 21 Mayıs 2017 günü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin biliyorsunuz olağanüstü büyük kurultayının olduğu güne denk gelmesi hasebiyle de önemli olan 39 il teşkilatımız aynı anda Türkiye genelinde il kongresi yapacaktır. Yani Zonguldak il teşkilatımızın kongresi 21 Mayıs 2017 günü uygun bulunacak bir salonda kongresini yapacaktır.
Burada teşkilat başkanı ile şahsi olarak yapmış olduğumuz görüşmelerimizde, teşkilat başkanımızın süreçle ilgili gerek ilçelerimizde, gerek il yönetimimizde olan kanaatleri önüne konmuştur ve Zonguldak’la ilgili bütün çalışmaların kendisi tarafından bilinmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak teşkilatlarının yapmış olduğu siyasi faaliyetler Genel Merkezimiz tarafından tam puan aldığından dolayı Sayın teşkilat başkanımızın da şahsımızın bir dönem daha devam etmesi yönünde talimatı olmuştur. Bu konunun ilçe başkanlarımız ve il yönetimi tarafından paylaşılması şahsımdan istenmiştir. İlçe başkanlarımızın kanaati, arkasından il yönetimimizin kanaati alınmıştır ve şahsımızın aday olması yönünde kanaatini bildirmişlerdir.
Daha önceki yıllarda olduğu gibi gerek ilçe başkanlığımız, gerek iki dönem il başkanlığımız döneminde hep arkadaşlarımızın olurları ve istekleri doğrultusunda çıkmış olduğumuz bu yolda tekrar Milliyetçi Hareket Partisi 12’nci olağan kongresinde il başkanı adayı olmamız yönünde teşkilatlarımızın kanaati oluşmuştur. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda arkadaşlarımızın bize vermiş olduğu destekten, özellikle Zonguldaklı hemşerilerimizin partimize ve şahsımıza sahip çıkmasından dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı olarak bir çıraklık, bir kalfalık dönemi yaşamışızdır. Nasip olur delegemiz, ilçe başkanlarımız, il yöneticilerimiz uygun görürlerse Zonguldaklı hemşerilerimiz desteklerse bir ustalık dönemi yaşamak üzere yola çıktığımızı ifade ediyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi dönemimiz içerisinde Zonguldak’ta söz sahibi olmuştur. Her bakımdan Milliyetçi Hareket Partisi’nin kanaatleri alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne sorulmadan Zonguldak’ta bir şey yapılmamıştır bundan dolayı başta Sayın Valimiz, il müdürlerimiz olmak kaydıyla hepsine teşekkür ediyoruz. Yani yapmış oldukları her çalışmada, her adımda Milliyetçi Hareket Partisi’nin fikirleri şahsımıza sorulmuştur Milliyetçi Hareket Partisi’nin olumlu muhalefet anlayışı sayesinde de bugünlere gelinmiştir” dedi.
ADAY OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN YOL AÇILMIŞTIR”
MHP’de herkesin aday olabileceğini de vurgulayan Ayan, ancak partinin tüzüğüne aykırı hareket edenlerin aday olmayacağını hatırlatarak, “Dediğim gibi bundan sonrası bir nasiptir, bu bir yarıştır. Milliyetçi Hareket Partisi demokrasiyi özümsemiş bir partidir. Aday olmak isteyen arkadaşlarımız için yol açılmıştır. Her zaman söylüyorum, ilçe kongrelerinde de bunu söyledim. Arkadaşlarımız aday olabilirler. Yalnız bundan önceki süreçler içerisinde gerek sosyal medyada, gerek basın yoluyla Genel Başkanımızı, şahsımızı, teşkilatlarını, lider, teşkilat doktrin esasını tanımayan arkadaşlarımızın adaylık konusunda sıkıntı yaşayacağını görüyoruz. Yani bunların özellikle Genel Merkezimiz tarafından dikkat edildiğinin bilinci içerisindeyiz.
Şunu net olarak söylüyorum ki, yapmış olduğum il başkanlığı dönemlerinde arkadaşlarımız bizlere ulaşmıştır, elimizden gelen bütün gayreti Milliyetçi Hareket Partisi adına yapmış olduğuma inanıyorum. Bu süreçler içerisinde dargın düştüğümüz arkadaşlarımız olmuştur. Bunun sebebi de arkadaşlarımızın teşkilat hiyerarşisi içerisinde davranmadığından dolayı yapmışızdır. Tüzüğün bize vermiş olduğu yetkiden dolayı bunları yapmışızdır. Yoksa, şahsımızın neden üç karışlık Zonguldak içerisinde birileri ile husumeti olsun, neden bunları yapalım. İşte tabloya böyle bakıldığı zaman Hamdi Ayan’ın karşısına bir aday çıkıyorsa mutlaka o bir cemaat destekli olur. Ya cemaat mensubudur, ya da cemaat destekli olur bunu net olarak söylüyorum. Bunu da önümüzdeki 15 günlük süre içerisinde sizlerle birlikte göreceğiz.  Kimler çıkmak istiyor, kimler aday olmak istiyor bakacağız bunlara. Ama dediğim gibi bunların dışında her Milliyetçi Hareket Partisi üyesi arkadaşımızın bu partiden ilçe başkanı ve il başkanı olmak hakkıdır, aday olabilir. Siz ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimizden isteğimiz odur ki,  demokratik bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisi’ni büyütecek söylem, eylemler içerisinde olarak bu süreci yönetmenizi ve bütün dava arkadaşlarımızın da önlerini açmanızı istirham ediyorum” diye konuştu.
MHP ilçe başkanlarının da tam desteğini aldığını kaydeden Ayan, “İlçe başkanlarımızın tamamının kanaati tek tek fikirlerini aldık şahsımızın devam etmesi yönünde beraber Milliyetçi Hareket Partisi’ni seçimlere taşımak ve başarıyı yakalamak yönünde olduklarını ifade ettiler, onun üzerine de ben de kamuoyu ile bunu paylaştım” şeklinde söyledi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayan, ustalık, yolunda,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı