Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:39 Bu haber 12189 kez okundu
 
BAKIR, “HER ÖĞRENCİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ”
Zonguldak Belediye Kültür Merkezi (BKM) Müdürü Abdullah Bakır, BKM’nin bu yıl çok yoğun bir dönemden geçtiğini belirterek yaşanan süreç ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM Haberi
BAKIR, “HER ÖĞRENCİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

Bakır, yaklaşık olarak 500 kursiyer öğrencinin merkezlerinde bulunduğunu; müzik, gitar, bağlama, şan, piyano, keman kursiyerlerinin haziran ayının başıyla çalışmalarının bittiğini ve sertifikalarının kendilerine teslim edildiğini söyledi.

Resim, hat, minyatür, ebru kurslarının da Haziran ayının sonunda biteceğini belirten BKM Müdürü Bakır, 21 Haziran Zonguldak’ın Kurtuluş Günü kapsamında  sergilerini açtıklarını, geçtiğimiz aylarda üç  büyük tiyatro sahnelediklerini belirterek, önümüzdeki sekiz gün boyunca yedi değişik oyunla 6-12 yaş çocuk tiyatro gruplarının oyunlarının sergileneceğini de duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunana BKM Müdürü Bakır, “27 Haziran Perşembe günü itibariyle çocuk oyunlarımız da bitecek ve sezon böyle sonlanacak. Bu yaz sezonunda yeni oyun hazırlıklarımız olacak, ancak çalışmalara henüz başlamadık.  Geçtiğimiz sezonda sergilenen halkın büyük ilgisini çeken ‘Lüküs Hayat’ müzikal oyunu ve ‘Miletos Güzeli’ adlı oyunlar ekim ayında da sergilenmeye devam edecek. Yeni sezon hazırlıklarına temmuz ayında başlayacağız.  Ekim kasım aylarında üç-dört oyun hazır olup sergilenecek.  Bizlere turne istekleri geliyor, bunları değerlendireceğiz. Her kesimden oyuncularımız olduğu için herkese uygun olan tarihleri belirlemeye çalışıyoruz. Yaz ayında da gitar, resim ve tiyatro kurslarının talebe göre devam etme çalışmaları sürecek. Her geçen yıl, çok talep oluyor. Üst düzey eğitimcilerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle tiyatro kulübümüzden bazı öğrencileri şu anda ekranlarda görüyoruz ve bunun mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Bu isimler arasında ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’ sezonunda Ayşegül Yılmaz’ı, ‘O Ses Türkiye’  şampiyonu Hasan Doğru, Show TV tiyatro şampiyonu Serkan Özel’i saymak mümkün. Bu öğrencilerimizin dışında birçok BKM öğrencimiz devlet tiyatrolarında, harika konumlara geldiler. Alt yapıları sağlam olduğu için geleceğe yatırım yapmış oldular. Her öğrencimiz ile teker teker gurur duyuyoruz.” dedi.

Bakır, gençlerin bu tür sosyal etkinliklerle geleceğe güvenle bakmaları için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve olumlu olan her sonuçla mutluluk duyduklarını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Haber: Pelin AKBULUT

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKIR,, “HER, ÖĞRENCİMİZ, İLE, GURUR, DUYUYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı