BAŞKAN POSBIYIK, BÖLGE GAZETECİLERİ İLE BULUŞTU
Haber
01 Ağustos 2021 - Pazar 13:14 Bu haber 918 kez okundu
 
BAŞKAN POSBIYIK, BÖLGE GAZETECİLERİ İLE BULUŞTU
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN POSBIYIK, BÖLGE GAZETECİLERİ İLE BULUŞTU

 Zonguldak’ın Ereğli ilçe Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Batı Karadeniz bölgesinde görev yapan basın mensuplarıyla Barış Plajı’nda bir araya geldi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın düzenlediği gezi programına Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce ve Akçakoca ilçesinde görev yapan gazeteciler katıldı.

Gazetecilere barış ve dostluk mesajı veren Başkan Halil Posbıyık Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlardan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Antalya’daki yangına Türkiye’deki ilçelerden İlk önce Ereğli Belediyesi’ne talep geldiğini ve iki ekip gönderdiğini ifade eden Ereğli belediye başkanı Halil Posbıyık; “ Bizi bir araya getirmek belediyemiz ve Ereğli açısından son derece önemli bir olaydı. Sizlerle birlikte olduğum için son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.Kalabalık basın grubunu buraya getirmekten dolayı tekrar çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizler için birkaç gündür hazırlık yapıyoruz. Sayın Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş‘ın kayınvalidesi vefat etti ve Allah rahmet eylesin. Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak basın mensuplarını bugün ağırlıyoruz. Bugün bir araya gelmemizin ana sebeplerinden biri 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlamak için plan yaptık ancak pandemi nedeniyle bir araya gelemedik. Bugün sizler için Ereğli‘de gezi programı düzenledik ve Ereğli‘nin güzelliklerini hep beraber göreceğiz. Bugün sanatçı Özan Doğulu, gelecekti ve sizleri konserde buluşturacaktık. Ancak güneyde ormanlarımızda çıkan yangınlar ve vatandaşlarımızın şehit olması nedeniyle, aynı zamanda çok sayıda hayvanın yanması ve ülkeyi çok kötü duruma düşürmesi nedeniyle konserden vazgeçtik. Ereğli Belediyesi olarak iki yangın ekibi hazırladık ve Antalya’ya gönderdik. Ereğli Belediyesi’nin sekiz personeli şu anda Antalya’da yangın bölgesinde. Bugün sizlerle Ereğli‘de çok iyi ve hoş vakit geçirerek günü tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Temmuz Basın Bayramı etkinliği çerçevesindeki gezi ve etkinlik programı gün boyu devam edecek. Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, POSBIYIK,, BÖLGE, GAZETECİLERİ, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı