İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 11:12 Bu haber 5290 kez okundu
 
BAŞÖĞRETMEN‘DE ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET MUTLULUĞU
Kilimli Başöğretmen Şükrü Yavuz Ortaokulu 2018-2019 yılı mezuniyet töreni İsmail Hakkı Güngör Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
GÜNDEM Haberi
BAŞÖĞRETMEN‘DE ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET MUTLULUĞU

Mezuniyet törenine; Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Kilimli Garnizon Komutanı Mehmet Üstün, Kilimli ilçe Emniyet Müdürü Mustafa Oğuz Günaydın, AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Sedat Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Program İstiklal Marşının okunmasının ardından saygı duruşuyla başladı.

Okul Müdürü Murat Say  yaptığı konuşmada okuldan 77 öğrencinin mezun olduğunu belirterek şunları söyledi, “Bugün burada 2018/2019 eğitim öğretim yılı Başöğretmen Şükrü Yavuz Ortaokulu mezuniyet töreni için toplanmış bulunmaktayız. Programımıza teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Sevgili öğrenciler 12 yıllık zorunlu eğitimin bir parçası olan ve ikinci dört yıllı eğitimi oluşturan Ortaokulu bu hafta itibariyle bitirmiş bulunmaktasınız. Bundan sonra alacağanız kararlar sizin hayatınızı şekillendirecek. Ders durumlarız iyi veya kötü olabilir ancak bundan sonraki çalışmalarınız sizin önünüzü açıp bir meslek sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kendinizi başarıya odaklayın ve daha çok çalışın.

Sayın veliler çocuklarınızın mezun olmasının haklı gururunu yaşıyorsunuz önünüzde bir tercih maratonu var. Bu tercihlerinizi yaparken lütfen çocuklarınızın ilgi ve isteklerini göz önünde bulundurun. Geleceklerini şekillendirmeleri konusunda onlara yardımcı olun. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle bitirmek istiyorum. ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız.’ Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Konuşmanın ardından bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ

Dereceye giren öğrencilere Kilimli Belediye Başkan yardımcısı, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü tarafından plaket ve hediyeleri verildi.

Okul birincisi Meriç Demirci konuşmasının ardından yaş kütüğüne isim plakasını çaktı.

Okulu öğrencilerinin sergilediği müzik ve halk oyunları gösterisinin ardından öğrenciler mezuniyet belgelerini aldılar.

Daha sonra müzik ve balonlar eşliğinde keplerini fırlatan mezunlar, müzikler eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞÖĞRETMEN‘DE, ÖĞRENCİLERİN, MEZUNİYET, MUTLULUĞU,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı