0
Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 14:14 Bu haber 1708 kez okundu
 
Baycık, aday adaylığını açıkladı
DSP eski Zonguldak Milletvekili Boray Baycık, 24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti'den Zonguldak Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
Baycık, aday adaylığını açıkladı

DSP eski Zonguldak Milletvekili Boray Baycık, 24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti'den Zonguldak Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Baycık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
İYİ partimizin ilçe başkanları yöneticileri ve üyeleri değerli basın mensupları 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Zonguldak milletvekilliği için yapmış olduğum aday adaylığı başvurumu sizler aracılığı ile Zonguldak halkımızla paylaşmak amacıyla aranızdayım.  Toplantımıza katılımlarınız nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 25 Ekim 2017 tarihinde kurulmuş olan İYİ parti ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener Türkiye genelinde karşılık bulmuştur.
İYİ partinin seçimlere girmesini engellemek için yapılan her türlü çirkin düzenlemeler CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve 15 milletvekili arkadaşlarının katkılarıyla son bulmuştur.  Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
20 ve 21. Dönem milletvekilliğim zamanımda Zonguldak il ilçe belde ve köylerine yapmış olduğum hizmetlere kaldığım yerden devam etmek için aday adayı olmaya karar verdim.
Değerli basın mensupları karaelmas diyarı,  emekçi kenti Zonguldak’ı emekliler kenti olmaktan kurtarmak,    TTK ‘ yı özelleştirme kapsamından çıkarmak ve işçi alımını gerçekleştirerek üretiminin artırılması için yöneticilerine yardımcı olmak için aday adayı oldum.
2005 yılından beri yılan hikâyesine dönen,  Erdemir’in projesi kapsamındaki zırh çeliği üretimine geçmesine katkı sağlamak için aday adayı oldum. Çaycuma, Devrek ve Gökçebey’in ekonomisine katkı sağlayacak olan Filyos Vadi projesine katkı sağlayabilmek için aday adayı oldum.
Ereğli’deki tersanelerin tekrar üretime başlayabilmeleri, Alaplı OSB’ nin hayata geçirilmesine katkı sağlayabilmek için aday adayı oldum.  Mustafa kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyetin felsefesini ve değerlerini koruyarak çağdaş medeniyeti yakalamak güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi inşa etmek yasama, yürütme ve yargı üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını idame ettirmek İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak, yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek, bağımsız, tarafsız ve adil bir yargı sistemini oluşturmak.  Basın özgürlüğünün önündeki tüm engelleri kaldırmak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, kadına ve çocuğa şiddet ve cinsel istismarları ile mücadele etmek, hayvanlarında insanlar kadar yaşama hakkı olmaları gereğinden hareketle yasal düzenlemeler yapmak.
Gazi ve şehit ( asker ve maden)   yakınlarının sorunları ile yakından ilgilenmek, uzun yıllar devlet kurumlarında hizmet vermiş emekliler ile yaşlı büyüklerimizin sorunlarına yardımcı olmak. Türkiye genelinde    16 ları bulan işsizlikle mücadele edip sorunlarına çözüm bulmak hedeflerimiz arasındadır.
Değerli basın mensupları, sizler aracılığı ile Zonguldak seçmenlerine bir kez daha seslenmek istiyorum. Lütfen görevimiz olan oy verme görevinizi yerine getiriniz.
Bilhassa Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy veriniz. Allah İYİ partililerin yar ve yardımcısı olsun.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baycık,, aday, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı