BEÜ’DE KONFERANSA YOĞUN İLGİ
Haber
30 Kasım 2021 - Salı 14:27 Bu haber 1380 kez okundu
 
BEÜ’DE KONFERANSA YOĞUN İLGİ
GÜNDEM Haberi
BEÜ’DE KONFERANSA YOĞUN İLGİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Ereğli Eğitim Fakültesi’nde Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Güzel’in konuşmacı olarak katıldığı çevrim içi konferansa yoğun katılımla gerçekleşti.

Ülkenin çeşitli yerlerinden akademisyen ve öğrencilerin katılım sağladığı konferansın sunuculuğunu Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimer Eğitimi Bölümünden Doç. Dr. Efecan Karagöl yaptı.

Türkçe ve Türkçe öğretiminin önemine yönelik çeşitli bilgilere yer veren Prof. Dr. Güzel, bazı Balkan ülkelerindeki İslami yaşantının Türkçe sayesinde korunduğunu örneklerle anlatarak Türkçe öğretiminin önemine dikkat çekti. Ayrıca dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok sayıda ülkede Türkçenin yabancı dil olarak öğretildiğini, Türkçe öğretmenliği ana bilim dalında okuyan öğretmen adaylarının Türkçe öğretiminin geleceğinde önemli yere sahip olduğunu belirtti. Türkçenin “Dünya dili” olduğunu ve Türkçe öğretmenleri sayesinde ana dilimizin bu konumunu sağlamlaştıracağını vurguladı.

Program, Türkçe öğretmen adaylarının soruları ve Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz’un Prof. Dr. Abdurrahman Güzel’e teşekkür belgesini çevrim içi takdimiyle sona erdi. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEÜ’DE, KONFERANSA, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı