BÜYÜKLERİMİZ SADECE GÖBEK ATMAYI ÖĞRETTİLER
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 12:40 Bu haber 1305 kez okundu
 
BÜYÜKLERİMİZ SADECE GÖBEK ATMAYI ÖĞRETTİLER
GÜNDEM Haberi
BÜYÜKLERİMİZ SADECE GÖBEK ATMAYI ÖĞRETTİLER

Romanlar eğitimsiz ve toplumdan dışlanmış bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar diyen Zonguldak'lı Romanlar Öncü Lideri İsmail Demir;

“ Devletimizden eğitim, eğitim, eğitim istiyoruz. Eğitimli ve kültürlü yetiştiğimizde sizden hiçbir farkımız kalmayacak.” dedi. 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “ Birbirimizi kucaklayıcı davranmazsak toplumsal barışı sağlayamayız derken,  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da, toplumsal ayrımcılık yapmadan hizmet ettiklerini söyledi.”

 

 

 

8 NİSAN DÜNYA ROMANLAR GÜNÜ

 

Sabah saatlerinde Sosyal Dayanışma Merkezi  (SODAM) açılışının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda roman vatandaşlar tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Programa, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ile kurum ve daire müdürleri katıldı.

 

 

DEMİR; "ATALARIMIZ BİZE SADECE GÖBEK ATMAYI ÖĞRETTİ"

 

Romanlar Öncü Lideri İsmail Demir de kentte bir ilkin gerçekleştirildiğine vurgu yaparak; "Zonguldak'ta ilk kez müzik korosu kurduk. Çeşitli kurslar başlattık. Romanlar göbek atar, takla atar gibi düşünceyi yıktık. Bizim atalarımız bize göbek atmayı öğretti, eğitimi öğretmedi. Hiç kimse sorumluluk almadığı için toplumda hep geri kaldık. Bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz." dedi.

 

 

ALAN; "ROMAN VATANDAŞLARIMIZIN ÖNERİLERİNE TALİBİZ"

 

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ise, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’ne dikkat çekerek; "Bugün özel bir gün. Bu özel günde bende sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. 31 Mart 2019'da 'Hep Birlikte Yeni Zonguldak' diyerek bir yola çıktık. Bugün buraya gelmeden SODAM'ın açılışını yaptık. Orada roman vatandaşlarımız adına gerçekten çok mutlu oldum. Bu alanları çoğaltmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Roman vatandaşlarımızın önerilerine talibiz."dedi.

 

 

 

VALİ TUTULMAZ; "ROMANLAR TOPLUMUMUZUN BİR BİREYİDİR

 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; “8 Nisan Dünya Romanlar Günü kutlu olsun. Bugün roman vatandaşlarımızın problemlerine bir çözüm arandığı, onlarında toplumun birer bireyleri olduğuna dikkat çektiğimiz bir gün. Özellikle eğitim probleminin, topluma entegrasyonlarının, problemlerinin çözümleri için birçok eylem planı hazırlandı. Eğitim seviyesinin çok düşük olduğunu görüyoruz, eğitim olmadan bir toplumun gelişmesi mümkün değil. Değişik alanlarda eğitimlerin verilmesi ve desteklenmesilazım. Toplumun roman vatandaşları kucaklayıcı davranması gerekli, aksi taktirde toplumsal barışı sağlayamayız." dedi.

Konuşmaların ardından Roman Orkestrası Türk Sanat Müziği konseri verdi verdi.

Orkestranın, seslendirdiği şarkılara salonda bulunan romanlar eşlik ettiler.

Konserin ardından roman kursiyerlerin sergileri gezildi.

 

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKLERİMİZ, SADECE, GÖBEK, ATMAYI, ÖĞRETTİLER,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı