Haber
07 Ekim 2018 - Pazar 16:34 Bu haber 1644 kez okundu
 
CHP İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı
SİYASET Haberi
CHP İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Danışma Kurulu toplantısı Alaborina’da gerçekleştirildi. 
Danışma Kurulu toplantısına CHP Zonguldak Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, CHP Eski Milletvekili Şerafettin Turpcu, Zonguldak Belediye Muharrem Akdemir, CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, Ereğli Belediye Başkan aday adayı Halil Posbıyık,  CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan İl Danışma Kurulu toplantısı öncesinde konuşma yapan İl Başkanı Hakkı Güney,  “Adalet ve Kalkınma Partisi bölgemizde ve dünyada ekonomik ve siyasi iktisadın olduğu bir dönemde iktidar oldu.  Türkiye'de ise bir ekonomik kriz yaşanmış ve başta bankaları olmak üzere ekonomide Yeni bir düzen kurulmuştu.  Terör örgütü susturulmuştu.   Halk onların Söylemlerine inandığı ve tek başlarına iktidar oldular.  16 yıldır iktidarda ve Türkiye'yi her alanda batağa sürüklediler.  Sadece Türkiye'de değil bölgede istikrarsızlığı kaynağı oldular.  Amerika Birleşik Devletlerinin Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanı olmakla öğünüyorlardı.  Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler.  Ve milyonlarca göçmen yurdumuza akın etti.  Sonra dolar krizi çıkartıyorlar. 
Terör örgütüne silah veriyor diye ABD’yi düşman ilan ettiler.  Rusya ile Çin ile İran ile yakınlık kurdular.  Başka kapılar açılır dediler sonra bir sabah kalktılar ve Türkiye ekonomisini denetlemek üzere ABD'nin şirketi ile anlaşma yaptılar.  16 yıldır ne söyledilerse tersini yaptılar.  Komşularla sıfır sorun dediler Savaş çıkardılar.  İçeride barış ve kardeşlik dediler milletvekillerini ceza evine koydular.  Belediye başkanlarını görevden aldılar.  Aynı menzile yürüdükleri yandaşları hain çıktı.  Daha çok demokrasi dediler tek adam yönetimini dayattılar. Faşizmi getirdiler.  Türkiye Büyük Millet Meclisinin milletin vekillerinin işini kararnamelerle yapıyorlar.  Adalet dediler cezaevleri doldu.  Kalkınma dediler krizi zamanlar açlık ve yoksulluk geldi.  Avrupa Birliği dediler pusulamız kayboldu.  Nereye baktığımız belli değil.  Evet devleti ve tüm kurumlarını darmadağın ettiler. 16 yıl sonra ehliyet ve Liyakat hatırladılar.  16 yıl sonra üretim ekonomisini ve yerli kaynaklarımızı hatırladılar.  Artık söylenecek söz kalmadı.  İlk fırsatta bunlardan kurtulmak zorundayız.  Önümüzde mahalli seçimler var.  Bu bir fırsattır ve bu seçimlere sadece mahalli seçimler olarak bakamayız.  Bu sürece parti içinde onun adamı, bunun adam olarak bakamayız. Bu sürece genel başkan ne der diye bakamayız.  Bu sürece akraba eş dost hesabı ile bakamayız.  Bu sürece kendi küçük hesaplarımızdan bakamayız.  Beldelerde, mahallelerde, köylerde ilçelerde ve şehirlerde Kuvayi Milliye ruhu ile örgütlenme ve en iyi sonucu alacak şekilde adaylar belirleyerek çalışmak zorundayız.  Kimse kendi koltuğunu korumak ya da kendine bir koltuk bulmak hesabıyla davranamaz.  Bu bir Kurtuluş mücadelesidir.  Onların kazanacağı her belediyede ve seçim bu ülkede ve milletimiz için büyük bir kayıp olacaktır.  Bu seçimler mahalli seçimi diyerek AKP ve ortağına katkı verebilecek olan herkesi Hatta aday olabilecek olanları da uyarmalıyız.  Türkiye'nin kaybedecek zamanı kalmamıştır.  Şimdi krizi kara dönüştürmek istiyorlar.  Kriz memur emekli işçi çiftçi ve küçük esnaf halk çıkarmadı.  Biz işimizi yapıyor ve çektiğimiz kredileri ödüyoruz. İthalattan para kazananlar ve parayı dışarıya kaçıranlar yani yandaşlar krizini bedelini ödesinler. Zamlarla bizi soymalarına işçilerimizin işten atmalarına izin vermeyeceğiz.  Krizden çıkmalarının tek yolu istihdam yaratmak ve üretimi artırmaktır. Krizden çıkmanın tek yolu bu iktidardan kurtulmaktır. Önce yerelden sonra genelden iktidarlarına son vereceğiz. Her CHP üyesinin ve gönüldaşının yapacağı çok şey var. Şimdi mücadele zamanıdır. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk” dedi.  
Cumhuriyet Halk Partisi İl Danışma Kurulu toplantısı  divan başkanlığına İl Başkan yardımcısı Eylem Ertuğrul, Yazmanlığa Serpil Akçin, Osman Kıranskoy yaptı. İl Başkanı Hakkı Güney’in konuşmasından sonra gazeteciler toplantıdan aile içi konuların konuşulacağı gerekçesiyle salondan çıkarıldı. Haber: Muhammet KARAPINAR 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İl, Danışma, Kurulu, toplantısı, yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı