CİHAN’DAN TÜMER METİN’E SERT ELEŞTİRİ:‘BUGÜNE KADAR NEREDEYDİN?’
Haber
18 Şubat 2021 - Perşembe 15:25 Bu haber 5485 kez okundu
 
CİHAN’DAN TÜMER METİN’E SERT ELEŞTİRİ:‘BUGÜNE KADAR NEREDEYDİN?’
1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tuncay Cihan, Zonguldaklı spor adamı Tümer Metin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
CİHAN’DAN TÜMER METİN’E SERT ELEŞTİRİ:‘BUGÜNE KADAR NEREDEYDİN?’

1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tuncay Cihan, Pazartesi günü ise Zonguldak’ta Gazeteci Ender Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Resul Kumaş’ın yorumcu olarak katıldığı Spor Kritik programına telefonla bağlanarak farklı konularda açıklamalarda bulunan Tümer Metin ile ilgili konuştu. Mesut Özil’in Fenerbahçe ile anlaşmasının ve 67 numaralı forma giymesinin ardından Tümer Metin’in dikkatleri kendi üzerine çekmek istediğini ifade eden Cihan, “Mesut Özil Fenerbahçe ile anlaştıktan sonra ve 67 numaralı formayı sırtında taşımaya başladıktan sonra kıymetli oldu senin için Zonguldak. Kimsenin Zonguldak ve Zonguldakspor üzerinden prim yapmaya hakkı yok.” dedi.

Başkan Tuncay Cihan’ın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde: “Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden ve bana göre beceriksizlikle sonuçlanmaya çalışılan Madenci forma satışlarında gereksiz kişilere hizmet eden ve bu kişilerin şova dönüştürdüğünü üzülerek izlemekteyiz. Bunlara imkan sağlayanları şiddetle bir Taraftar olarak kınıyorum. Tümer Metin denilen eski bir futbolcunun Elmas TV’deki söyleşisi benim bu konu hakkındaki suskunluğumun son damlası olmuştur.

Özellikle Zonguldak ve Zonguldakspor’a hizmet etmiş ve hala daha hizmet eden bir kişiye konuşma şekli beni derinden üzmüştür. Hocaların hocası Resul Kumaş’a, aşağılayıcı bir tavırla ‘Resul Abi’ diye hitap etmesi çok çirkin ve kendisine yakışan bir tavır olduğunu gördüm. Resul Hocam sayesinde bu Zonguldak ve Zonguldakspor, görülmemişleri görmüş ve yaşamıştır. Benim kendisine naçizane bir söylemim; Resul Hocayı ağzına bir daha almaması yönünde olacaktır. Her baba yiğit ünü ve şöhreti kaldıramaz. Öyle 150 forma almakla sosyal medyada fotoğraf paylaşmakla bu şekilde konuşma hakkını kimse sana vermez Tümer Efendi! Madenci formaları ilk kez satışa çıkmadı. Daha önce de madenci formaları ile Zonguldakspor’a destek sağlanmak istendi. O zaman neredeydin? Memleketinin takımını yeni mi tanıdın? Ya da Mesut Özil, memleketi için 2 milyon TL yollarken sen neredeydin? Elbette sen bir ‘Mesut Özil’ olamazsın. Tümer Metin, sen sen ol hiçbir şekilde bugüne kadar tanımadığın Zonguldak’ın takımının adını ağzına alma.

Mesut Özil Fenerbahçe ile anlaştıktan sonra ve 67 numaralı formayı sırtında taşımaya başladıktan sonra kıymetli oldu senin için Zonguldak. Kimsenin Zonguldak ve Zonguldakspor üzerinden prim yapmaya hakkı yok. Zamanında telefonlarını açmadığın ya da açıp terslediğin basın mensuplarının yeni farkına vararak programlarına bağlanman da trajikomik. Açıklamalar sırasında ‘İstersem Resul Abiyi 2 dakikada Zonguldak’ta buldururum’ şeklindeki cümleleri de hiç hoş olmadı. Geldin beni buldursun ve aldırsın 2 dakikada Zonguldak’ta. Bugüne kadar sahip çıkmadığın Zonguldak hakkında konuşmaya hakkın yok! Şimdi sen ne yap biliyor musun? Resul Hocanı ara özrünü dile. Benden sana bir abi tavsiyesi.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: CİHAN’DAN, TÜMER, METİN’E, SERT, ELEŞTİRİ:‘BUGÜNE, KADAR, NEREDEYDİN?’,
Yorumlar
Haber Yazılımı