COŞKUN, MÜLK SAHİPLERİNE SESLENDİ
Haber
04 Mayıs 2021 - Salı 10:31 Bu haber 1216 kez okundu
 
COŞKUN, MÜLK SAHİPLERİNE SESLENDİ
GÜNDEM Haberi
COŞKUN, MÜLK SAHİPLERİNE SESLENDİ

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, pandemi döneminde  esnafın kiralarını ödeyemez hale geldiğini ifade ederek mülk sahiplerine kira indirimi çağrısında bulundu.

Esnafın yüksek kira altında Pandemi ile birlikte ezildiğini söyleyen Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, " Esnaflara böyle bir günde destek olunmayacak ta ne zaman olunacak. Mekan sahiplerine şunu söylemek istiyorum kiralarını yüzde 25-50 arasında kendi imkanları ölçüsünde kendilerini sıkıntıya sokmayacak şekilde esnaflara kolaylık sağlamalarını, indirim yapılmasını talep ediyoruz." dedi.

 

O GÜN BUGÜNDÜR

 

Mülk sahiplerinin Ramazan ayı feyzinden yararlanması çağrısında bulunan Coşkun, 
"Özellikle bu konuda devletimizin yani kamunun kiracısı olanlara zaman zaman 3 ay ve 6 ay arası erteleme veya kirada indirim veya hiç almama gibi farklı düzenlemeler yapılıyor. Şimdi mülk sahipleri de; Allah razı olsun yani içlerinde kolaylık gösterenler var 1 ay 2 aylık kiralarını almayanlar var, yüzde 20-50 arası kirasını indirenler var ama bunlar bir elin parmağını geçmeyecek kadar azdır.
Buradan şunu söylemek istiyoruz. Esnaflara böyle bir günde destek olunmayacak ta ne zaman olunacak. Mekan sahiplerine şunu söylemek istiyorum kiralarını yüzde 25-50 arasında kendi imkanları ölçüsünde kendilerini sıkıntıya sokmayacak şekilde esnaflara kolaylık sağlamalarını, indirim yapılmasını talep ediyoruz. Yani gün bugündür. Bugün yapmayacaklar da ne  zaman yapacaklar. Başka zaman bu indirim yapmanın da bir anlamı yok. Mülk sahipleri bu arkadaşlarımızın sırtlarından yıllarca ekmek yediler ailelerini geçimini sağladılar. Esnaflarımızın bugün de desteğe ihtiyaçları var. Ben özellikle mülk sahiplerinin Ramazan'ın feyzinden yararlanmasını istiyorum. Mutlaka yardımlaşmayı ve Bayram sevincini Bu vesile ile birlikte yaşamayı diliyorum” dedi.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: COŞKUN,, MÜLK, SAHİPLERİNE, SESLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı