COVİD19 BU CEVAT19 DEĞİL! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
28 Temmuz 2020 - Salı 18:34 Bu haber 1659 kez okundu
 
COVİD19 BU CEVAT19 DEĞİL!
Mart ayından bu yana ağır bir Pandemi dönemi geçiren Zonguldak’ta vatandaşlar virüse karşı duyarsız davranmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
COVİD19 BU CEVAT19 DEĞİL!

Küresel ölçekte ve Zonguldak’ta Mart ayından bu yana hayatı kısıtlayan Korona Virüs vakalarında son bir haftadır tekrar artış görülmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülke genelinde vaka sayılarından ‘bin’ psikolojik eşiğinden aşağı olunduğunu duyursa da Zonguldak’ta son bir haftadır vaka sayılarında artış yaşanıyor.

Son bir haftadır Zonguldak genelinde vaka sayılarında büyük artış olurken gün içinde 17 kişide daha Korona Virüs vakasının tespit edildiği öğrenildi. Zonguldak içinde en yüksek bulaş sayısına sahip ilçe ise Devrek oldu. Devrek Kaymakamı Ümit Altay geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 1 yaşında çocukta bile Korona Virüs tespit edildiğini dile getirmişti. Zonguldak artan vaka sayılarından gurbetçilerin ve bayram için şehir dışından gelenlerin ağırlıkta olduğu iddia edildi.

Zonguldak Valiliğinde gün içinde İl Hıfzısıhha kurulu toplantısı yapılırken Kurban Bayramına yönelik tedbirler de ele alındığı. Önceki gün ise yine Ereğli’de ki vakalara ilişkin değerlendirme yapan ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Son zamanlarda ilçemizdeki düğün, nişan, kına merasimi, sünnet merasimi, cenaze defin ve taziye gibi etkinliklerde, maske kullanılması, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmadığı, bu nedenle ilçemizdeki pozitif vaka sayısında artış görüldüğü tespit edilmiş olup, bu kurallara uymayanlara idari yaptırım kararı uygulanmıştır. Vatandaşlarımızın düğün, nişan, kına merasimi, sünnet merasimi, cenaze defin ve taziye gibi etkinliklerde sosyal mesafe ile hijyen kurallarına ve Bakanlığımızca belirlenen tüm kurallara uymaları korona virüs salgını ile mücadele ve sağlığımız için büyük önem arz etmektedir” uyarısında bulunmuştu.

Diğer taraftan Zonguldak’ta vaka sayılarında artış olduğu açıkça görülürken bazı vatandaşlar ise toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe kuralların hiçe sayıldığı yönünde şikayetlerde bulundu. Özellikle dolmuşlarda istif şekilde seyahat edildiğinden şikayet eden vatandaşlar yetkililere çağrıda bulunarak dolmuşların denetlenmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: COVİD19, BU, CEVAT19, DEĞİL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı