DENİZ YOLU SEFERLERİNE DESTEK VERDİ
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 12:34 Bu haber 1050 kez okundu
 
DENİZ YOLU SEFERLERİNE DESTEK VERDİ
GÜNDEM Haberi
DENİZ YOLU SEFERLERİNE DESTEK VERDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın İnanış Gazetesi’ne verdiği demeçte, ‘İhtiyaç halinde Zonguldak-Filyos arası deniz yolu seferleri başlayabilir’ sözlerine Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İl Başkanı Fatih Keleş’ten cevap geldi. Keleş, deniz yolu seferlerinin başlaması halinde projeyi sonuna kadar destekleyeceklerini belirterek, “Biz feribotun 1 günlük masrafını karşılamaya hazırız” dedi.

 

Ulaşıma bir alternatif olarak deniz yolunu seferlerini olumlu bulduklarına dikkat çeken Başkan Keleş, Akçakoca-Ereğli-Zonguldak-Filyos-Amasra deniz seferinin başlaması halinde turizme de büyük katkı sunacağını dile getirdi. Deniz otobüsleri ile sağlanacak ulaşımın fark yaratacağına dikkat çeken Keleş, bu ulaşım şeklinin Zonguldak’ta kesinlikle tutacağına dikkat çekti.

 

Projeyi desteklemesine rağmen limanlarda yolcu indi-bindi platformlarının olmadığına açıklayan Keleş, Zonguldak Limanı için Erdemir tarafından yaptırılan gemi yanaşma iskelesinin bu şekilde değerlendirilebileceğine belirtti. DEVA Partili Keleş projenin hayata geçmesi durumunda Türk Hava Yolları (THY) gibi olmaması gerektiğini uzun süre feribot seferlerinin sürdürülmesi gerektiğini açıkladı.

 

Yaşanan karşılıklı feribot açıklamalarına karşın Karadeniz’in feribot seferlerine izin vermeyeceği de belirtiliyor. Daha önceki dönemlerde İstanbul-Rize arası feribot seferlerinin koyulduğu ancak Karadeniz’in hırçınlığı sebebiyle bu seferlerin iptal edildiği belirtiliyor.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DENİZ, YOLU, SEFERLERİNE, DESTEK, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı