DEVA’YA METİN BAŞKANLIK YAPACAK
Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 12:10 Bu haber 2015 kez okundu
 
DEVA’YA METİN BAŞKANLIK YAPACAK
SİYASET Haberi
DEVA’YA METİN BAŞKANLIK YAPACAK

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Orhan Bozkurt'un yerine Umut Metin atandı.
DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş yeni merkez ilçe başkanı Umut Metin ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
İl Başkanı Fatih Keleş, yaptığı açıklamada, "Merkez İlçe Başkanlığı’na genel merkezimiz tarafından Umut Metin atandığını söyledi. 
DEVA Partisi yeni Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, “Genel Başkanımız Ali Babacan,  Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin'in ve İl Başkanımız Fatih Keleş'in oluruyla Merkez İlçe Başkanı olarak atandım. Zonguldak'ın dertlere deva olmaya çalışacağız. Bugün bu töreni bu kadar erken gerçekleştirmemiz sadece ülkemizin tam kapanmaya geçmesi ve kısıtlamalardan dolayıdır. İlerleyen süreçlerde projelerimizi ne yapabileceğimize dair bilgileri siz değerli basın mensuplarına vereceğiz." dedi. Ardından İl Başkanı Fatih Keleş, yeni ilçe başkanı Umut Metin'e atama yasını takdim etti.


FATİH KELEŞ: “CAMİİ ZONGULDAK'A DEĞER KATTI”


Basın toplantısında İl Başkanı Fatih Keleş gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Keleş, Yeni yapılan Uzun Mehmet Cami'nin Zonguldak'ta bir değer kattığını ifade etti.
 “Zonguldak’ımızı  8 ilçeden değil bir bütün olarak gördüğümüz için mevcut iktidar yönetenler gibi sadece 3 ilçeden saymıyoruz. Bizim için Zonguldak başlı başına bir bütündür.  Bu şehirde yapılması gereken çok şey var. Yapımı devam eden güzel işler de var ve bunları takdir ediyoruz. Örneğin Uzun Mehmet camimiz var Zonguldak'a gerçekten değer katan güzel bir eser oldu. Cumhurbaşkanı da katılımıyla 8 Mayıs’ta açacak deniliyor ama muhtemelen ertelenecek, güzel eser. Ancak Zonguldak diğer ilçelerinde yapılması gereken tonlarca sorunları da üst üste gelmiş onların acilen çözülmesi gereken. Zonguldak 19 yıldır aynı parti tarafından yönetiliyor Ama bu ana kadar hiçbir şey yapılmadığını ifade ediyorlar. Zonguldak'ta Eğer 19 yıldır hiçbir şey yapılmadıysa kendi geçmişlerini bir sorgulamaları lazım. Kendi hatalarını bulmaları lazım. 

 


“YAŞANILABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİZ”


Zonguldak'ın sorunlarını çözmeye talip olduklarını ifade eden Deva Parti İl Başkanı Fatih Keleş sözlerine şu şekilde devam etti: “Zonguldak’ta hala bitmeyen; Zonguldak ek hastanemiz ek binası var, hala bitiş tarihini söylemekten korkuyorlar. Bülent Ecevit Köprülü kavşağında bitirilemedi. Mart ayında bitireceğini ifade ettiler hala da bitmedi ne zaman biteceğini hala daha söyleyemiyor da. Zonguldak'ta Mithatpaşa Tüneli ne zaman bitiyor? oda  hala daha belli değil. Havaalanın ne zaman iç hat uçak seferlerine başlayacak? Hala daha belli değil Filyos Projesi’nin ne olacağı ne zaman neticelenecek ve kimleri kapsayacak hala daha belli değil. Çok bilinmeyenli denklemli bir Zonguldak var ama bu Zonguldak'ta Biz ilk genel seçimlerde bu Zonguldak çözmeye, Zonguldak'ı daha yaşanılabilir, göç edenlerin geri dönmesini sağlayacak imkânlarla beraber Zonguldak yaşanılır bir şehir haline tekrar geri getireceğiz."

 

 

“KÜÇÜK ESNAFA DESTEK ŞART”


Tüm Türkiye genelinde uygulanacak 19 günlük tam kapanmayı da değerlendiren İl Başkanı Fatih Keleş, esnafa gerekli desteğin verilmesi gerektiğini, küçük esnafı zor durumda olduğunu sözlerine ekledi.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA’YA, METİN, BAŞKANLIK, YAPACAK, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı