Haber
02 Aralık 2018 - Pazar 09:25 Bu haber 4496 kez okundu
 
Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri Konuşuldu
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı, Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Ballı tarafından 24 Kasım Cumartesi günü Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde, diş hekimlerine yönelik “dişeti hastalıkları ve tedavileri” başlıklı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Dişeti Hastalıkları ve Tedavileri  Konuşuldu

Dr. Ballı: “Hekimlerin yapacağı uygun tedaviler ile hastaların kendilerinin uygulayacağı ağız bakım prosedürleriyle sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmak mümkün.”

Ağız ve Diş Sağlığı Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen toplantıda konuşan Dr. Ballı, dişeti hastalıklarının hem fonksiyonel hem de estetik bozukluklara neden olduğunu belirtirken, hekimlerin yapacağı uygun tedaviler ve hastaların kendilerinin uygulayacağı ağız bakım prosedürleriyle sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmanın mümkün olacağının altını çizdi. Dişetindeki iltihabi hastalıkların giderilmesinden sonra hastanın estetik kaygılarının uygulanacak cerrahi işlemler ile son bulabileceğine değinen Ballı, “böylelikle motivasyonları artan hastalar ile hekimler arasındaki uyum artacaktır.  Dolgu ya da protetik tedaviler öncesi uygulanacak klinik ve cerrahi müdahaleler sonrasında hastalara daha estetik bir gülüş kazandırılabilecektir” diye konuştu.

Toplantı,  dişetinde estetik problemlere neden olan bozukluklar ve bunların tedavisine yönelik uygulamaların sunum eşliğinde anlatılması ve vakalar eşliğinde dişeti cerrahisine yönelik güncel yaklaşımlar ile ilgili bilgiler verilmesi ile devam etti.

Zonguldak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi ve diş hekimlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması, Başhekim Dr. Emre Erbaycu tarafından Doç. Dr. Umut Ballı’ya günün anısına plaket verilmesiyle son buldu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dişeti, Hastalıkları, ve, Tedavileri, , Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı