EBRU UZUN, MUHARREM AKDEMİR, OLCAY CAN’IN İTİRAZI SONUÇLANDI
Haber
11 Nisan 2021 - Pazar 15:17 Bu haber 1754 kez okundu
 
EBRU UZUN, MUHARREM AKDEMİR, OLCAY CAN’IN İTİRAZI SONUÇLANDI
GÜNDEM Haberi
EBRU UZUN, MUHARREM AKDEMİR,  OLCAY CAN’IN İTİRAZI SONUÇLANDI

EBRU UZUN, MUHARREM AKDEMİR,

OLCAY CAN’IN İTİRAZI SONUÇLANDI

2019 yerel seçimlerinde Zonguldak Merkez İlçe belediye başkanlık seçimini kaybeden CHP Adayı Şenol Şanal’ın, sosyal medya hesabından yayınladığı bir ‘Potoshop’ şehir de büyük ilgi uyandırmıştı.

Mesajın çerçevesinde CHP’den istifa eden İzmir Milletvekili M. Ali Çelebi, Yalova Vekili Özcan Özel ve Karabük vekili Hüseyin Avni Aksoy ile CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Belediye Eski Başkanı Muharrem Akdemir ve belediye eski meclis üyesi Olcay Can resmedilmişti.

Olay sonrası CHP Merkez İlçe ‘Şanal’ı disiplin kuruluna sevk ederken, hukuki süreç yolunu da açmıştı.

Şanal, disiplin kuruluna ‘Yazılı savunma’ vermedi. Belki de hedefi, ‘Helalleşmek’ değil, sözlü savunma ile ‘Toplu yüzleşme(!)’ sağlamaktı.

Toplu yüzleşme; yani şikâyetçileri bir masa etrafına toplayıp, ‘Al papazı ver kozu’ oyunu oynamak…

Yani, yüzleşmekten kasıt; ‘Birlik sözleşmesi’ değil, ‘Kabahat kimde?   dertleşmesi’ yapmak…

Velhasıl-ı kelam, ‘Disiplin’ konusunda Şanal tecrübeli.

İlk olarak Fikret Zaman’ın merkez ilçe başkanlığı döneminde disipline verilmiş, ‘Eksik imza’ nedeniyle, direkten dönmüş, disiplin teşebbüsü… ’Eksik imza’  Fikret Zaman’ın kurnazlığı mı, ‘Siyasi körlük’ mü bu gün bile tartışılıyor.

Yine Ebru Uzun döneminde, Başkan Muharrem Akdemir’e ve Belediye Meclisi’nde sıkıntılar nedeniyle Atınç Kayınova, Lale Karakulak, Tahsin Erdem, Turan Demirtaş ile birlikte verilmişti disipline.

Bu kez de zamanın vekillerinden Şerafettin Turpçu kurtarmış.

Anlayacağınız, ‘Mevzu’ derin.

CHP, iç bünyede  ‘Disiplin kurulu’ sonucunu beklerken, hukuki sürecin mahkeme ayağı sonuçlandı.

Ebru Uzun, Muharrem Akdemir ve Olcay Can’ın, Şenol Şanal’ın kendilerinin fotoğraflarını izinsiz olarak Facebook’tan paylaştıklarını ve üzerine ‘İçiniz karanlık, dışınız sahtelik’ yazıları nedeniyle şikâyetçi olmuşlardı ya?..

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı soruşturma sonrası, kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

‘Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar’da ‘bu sözlerin hakaret suçunun unsurlarını oluşturmadığı, şartları varsa manevi tazminat davasına konu olabileceği anlaşılmakta’ denildi.

CHP içindeki ‘Rakip eksiltme’ adına yapılan çekişmeyi ‘Pandemi /salgın, hayat pahalılığı ve işsizlik’ gibi sorunlar bile engelleyemiyor.

Kim bilir; CHP belki de iktidarla mücadeleden çok, iç çekişme/hesaplaşma ile kendini daha dinç/zinde tutuyor.

Anlaşılan o ki, CHP içindeki çekişme, bir ‘Bahane’ ile devam edecek.

 

PROF. SÖZEN ‘İNTİHAR BU’ ve ‘ REVA GÖRDÜĞÜNÜZ OTOPARK BU MU?’ DİYOR

Geçtiğimiz hafta, beğendiğim ve beğenmediğim bir dünya olay yaşandı ülke ve Zonguldak’ta.

Beğenmediklerimi bir kenara bırakıp, beğendiklerimden birini nakledeyim.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden(BEÜ) Prof. Dr. Mustafa Sözen, sosyal medya hesabından, yöre ve ülkenin ortak sorunları üzerine paylaşımda bulunmuş.

BEÜ’den Hocam (Prof. Dr. Hakan Kutoğlu) zaman zaman yazılı ve sözlü olarak toplumsal konularda fikir beyan edip, dikkatimizi çekiyor, bizi aydınlatıyor, sağ olsun.

Sözen Hocam’ın ilk paylaşımı COVİD üzerine. “Salgının en kötü gününü yaşadık ve okullar hala yüz yüze eğitim yapıyor. Üstelik ne öğretmenler, ne de öğrenciler aşılanmış durumda. Bu resmen intihar” demiş.

Geçen hafta, Milli Eğitim camiasındaki sendika temsilcileri ‘Öğretmenleri mezarda mı aşılayacaksınız?’ diye sormuştu.

Sözen Hocam, önemli bir yerel soruna da cesurca yaklaşmış.

Bu gün otopark olarak kullanılan Lavuar Alanı’na değinmiş.

“-Bize reva gördüğünüz otopark bu mudur? Bu kadar merkezi bir alanı temiz, düzenli bir alan haline getirmek o kadar mı zor? Toz, toprak, çamur, su içinde kalmak zorunda mıyız? Burası için para ödüyoruz.”

İnanıyorum ki, bu paylaşımı okuyan belediyeciler ‘Buldun da bunuyorsun. Lavuar Alanı projesi için burası çevrildiğinde, bakalım araçlarınızı nereye çekeceksiniz?” diyordur.

Gerçekten de öyle. Sahildeki Uzunmehmet Camii altındaki otoparka araçlarımızı çekip, hükümet konağına yaya gideceğimiz günler yaklaşıyor galiba?

Gerçektende Lavuar  Alanı’nın ‘Çamur/ toz içinde’ saatliğine ‘Otopark’ için satılması, ayıp değil, ‘Ayıbın daniskası’

Teşekkürler Sözen hocam. Yüreğine sağlık.

 

T1-T2 veT0 VİYADÜK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  

Zonguldak’ın süren yatırımlarından biri; trafik ve ulaşım sorununa kısmen çözüm bulacak Mithatpaşa T1-T2 ve T0 Tünelleri.

Merkez ilçede süren yatırımların diğer ikisi ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yaptırdığı ‘Liman içi düzenleme’ ile DSİ’nin yaptırdığı ‘Dere temizliği’ çalışmaları.

Mithatpaşa T1T2 Tüneli’nin iç teknik çalışmaları yapılıyor. Girişte ise kavşak düzenlemesiyle viyadük çalışması. Viyadük ayakları üzerine kirişler konmaya başlandı.

Aynı şekilde Uzunkum mevkiinde yıkılan Hasan Ali Yücel Okulu alanındaki T0 Tüneli önündeki viyadük ayaklarının kirişleri de konmaya başlandı.

Güzergâhta devam eden çalışmalar arasında Uzunkum-Kilimli arası karayolu sahil kısmı var.

T1T2 ve T0 tünel ve viyadük çalışmalarının hızlanması halk tarafından sevinçle karşılanırken; Kilimli-Filyos arasındaki karayolu, kavşak, viyadük çalışmalarının ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

 

MEMLEKET HAREKETİ

ZONGULDAK’TA PATİNAJ’DA

‘Gerçekleri saklayan değil, ortaya çıkaran basın istiyoruz. Kindar değil, kardeşçe yaşayan nesil istiyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz. Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz. Yolsuzlukla topyekun mücadele istiyoruz.’

CHP’den ayrılan ve Memleket Hareketi’ adı altında çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce’nin parti kurma çalışmaları sürüyor.

‘Millet İttifakı’ içinde yer alacaklarını belirten İnce’ye yoğun ilgi gösterilen yerlerden biri Zonguldak’tı. Ancak, ilerleyen süreçte Zonguldak, örgütlenme konusunda ‘Patinaj’ yaptı.

CHP’nin ulaşamadığı kırsal kesim ve küskünlere ulaşma hedefli İnce’nin kurumsal kimlik için hedeflediği 23 Nisan yaklaşıyor ancak; Zonguldak’ta sessizlik var.

Gönüllülük esasına ve beklentisi olmayacaklarla organize olmaya çalıştıklarını söyleyen temsilci Mukadder Yalçın, Zonguldak ve ilçelerinde 300 kişilik bir ekip oluşturduklarını belirtti.

Yalçın, Zonguldak’ta örgütlenme çalışmalarını sürdürdüklerini, kurumsal kimliğin sağlanmasıyla gönüllülerin belirleneceğini ve etkinliklerin artacağını; Zonguldak’ın yine ön plana çıkacağını ileri sürdü.

 

BOZUK YOL-LEVHA YERİNE

SU BİDONU - PLASTİK KASA

Dandik dökülen asfalt kar suyunu yedimi, pişmaniye gibi dağılıyor.

Asfaltın ortasında su dolu çukurlar oluşuyor.

Şehrin göbeğinde bile oluşan çukurlar, sürücülere sıkıntı yaşatıyor.

Belediyenin keyfe keder yaptığı parke döşeme yollarda ise rezaletler başka çeşit.

Anlık dalgınlıkla sürücüler araçlarını çukurlara düşürüyor, araçlarının lastiklerini kestiriyor, karşıdan gelen araçlara zorluk çıkartıyorlar.

Bu görüntüler Tepebaşı Mahallesinden. 88 Kümeevler tabelasının tam altı.

Rivayet o ki, belediye sürücü ve yayaların dikkatini çekmek için önlem almış. Önlemin çağdaşlığı tartışılır.

Önemli olan ‘Tartışmak’ değil mi? Akşama kadar tartış dur…

Yola ‘Tabela’ niyetine konan malzemelere bakın hele.

İçi çakıl dolu naylon bidon, plastik kasa, taş parçası, eski kiremit…

Ülkenin trafik kodu açısından en son vilayeti olmaktan bir vesile kurtulduk da; hak ettiğimiz hizmetleri almayı bırakın; hak etmediğimiz görüntüler dokunuyor bize…

BEÜ’ lü Prof. Mustafa Sözen, çamurun tozun içine otopark yaptırıp, para ile satanlara ‘Vizyonsuz’ dediği için haksız mı?

Haksız mı?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EBRU, UZUN,, MUHARREM, AKDEMİR,, , OLCAY, CAN’IN, İTİRAZI, SONUÇLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı