0
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:28 Bu haber 1986 kez okundu
 
‘EKİBİMİZLE BİRLİKTE HAZIRIZ’
SİYASET Haberi
‘EKİBİMİZLE BİRLİKTE HAZIRIZ’

MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, Giresun ili ve ilçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Beraberinde; MHP il Başkanı Varol Demirköse ve Belediye Meclis adaylarıyla birlikte dernek Başkanı Yusuf Hıdır ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Ayan, Zonguldak için hazırladıkları 67 projenin tanıtımını da yaptı.

MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Giresun ili ve ilçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Hıdır, Ayan’a “hayırlı olsun”  temennisinde bulundu.

“6 AY SONRA ZONGULDAK’TA KİMSE YOL PROBLEMİNİ KONUŞMAYACAK”

Hedeflerinin Zonguldak’ın ekonomik potansiyellerini artırmayı planladıklarını belirten, MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan da yaptığı konuşmada, “Her zaman Giresunlu hemşerilerimizle ne zaman ziyaret etsek veya onlar ne zaman bizi ziyaret etse hep aramızda sıcak ilişkiler olmuştur bu zamana kadar. İnşallah bundan böyle de devam ettireceğiz. Sonuçta biz artık bu memleketin sahipleri, sakinleriyiz ve beraber yaşamayı, beraber mutlu olmayı da hedeflemiş olan insanlarız. Yıllardır il başkanlığı yaptık, arkasından işte milletvekili adayı olduk, bugün de Belediye Başkan adayı olarak Giresunlular Derneği’mize derdimizi anlatmaya, hasbıhal etmeye geldik. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi bir karşılama oldu. Şurada 17 gün gibi bir süre kaldı. İnşallah dostlukların baki olduğu, ayıran değil birleştiren bir seçim olmasını hep hedef ettik ve böyle de davrandık, böyle de davranmaya inşallah devam edeceğiz. Sonuçları itibariyle artık yeni bir yönetim belli oldu ki, göreve gelecek, biz buna talip olduğumuzu, ekibimizle birlikte hazır olduğumuzu aynı zamanda da böylesi ulvi bir yola çıkarken de hazırlıklarımızın olmasını düşündük. Elimizde proje kitabımızla birlikte derneği ziyarete geldik. Hedefimiz burada Zonguldak’ın ekonomik potansiyelleri başta olmak üzere artırabilmeyi hedef aldık bu projelerimizle. Bunun yanı sıra Bin kişilik bir istihdam planladık Zonguldak Belediyesi bundan sonra 3 vardiya çalışacak.  Bu bakımdan üretken belediyecilik anlayışı içerisinde de Belediye İktisadi Teşekkülleri diye birimler var, bunları bilirsiniz. Bu derhal faaliyete geçecek.  Bu kapsam içerisinde yürürlüğe girecek. Allah’ın izniyle projelerin bitme aşamasına geldiğinde sizler de göreceksiniz, şahit olacaksınız buna Belediye bünyesinde 4 bin arkadaşımızın çalışmasını hepiniz şahit olacaksınız. Yerel yönetimlerin kendi içlerinde artık güçlenmesi lazım. Bunu hedefledik, bunu planladık. Bu kapsamda projelerimizi hazırladık. Artık gittiğim yerlerde şunu söylüyorum, çünkü herkes de bir yol telaşı var. Herkes yolların bozuk olmasından dolayı şikayetçi. Buradan bizim sözümüz olsun, İki aylık bir planlama, toplamda 6 ayda İnağzı, Çaydamar, Asma’dan eşgüdümlü olarak asfalt çalışması yapılarak ve 6 ay sonra Allah’ın izniyle Zonguldak’ta kimse yol problemini konuşmayacak, ondan sonra da mahalle mahalle bu projelerimiz hayata geçecek.” diyerek, 67 projenin içeriğini ve kapsamı hakkında bilgi verdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘EKİBİMİZLE, BİRLİKTE, HAZIRIZ’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı