Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 11:16 Bu haber 5466 kez okundu
 
EMEKÇİLER BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEKLER
GÜNDEM Haberi
EMEKÇİLER BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEKLER

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Bolu Belediyesi’nde işçilere yönelik sendika değiştirme baskısı ve 97 emekçinin haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılmasını protesto amacıyla “EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ” düzenliyor.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 11 Haziran saat: 12.00’da Bolu Belediyesi önünde bir basın açıklaması yaparak, yürüyüş hakkında kamuoyunu bilgilendirecek. Basın açıklamasının ardından Bolu Belediyesi önünden başlayacak 196 Km’lik yürüyüş, 22 Haziran Cumartesi günü CHP Genel Merkezi önünde tamamlanacak.

Bolu Belediyesi’nde işten atılan işçiler özelinde başlatılan yürüyüş, CHP ve HDP’li belediyelerde HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası üyesi emekçilere yönelik baskı ve tehditlere karşı da bir uyarı niteliği taşıyor.

Yürüyüşe, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 işçi ve ailelerinin yanı sıra, Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Çanakkale/Bayramiç ve İzmir/Menderes belediyelerinde işten çıkarılan işçiler ile emekçilerin iş akdini fesheden diğer belediyelerden binlerce işçi katılacak.

Hak-iş Zonguldak İl Başkanı güven kaya yaptığı açıklamada bulduk işçilerin hakları için yürüyecekler ne ifade etti.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMEKÇİLER, BOLU’DAN, ANKARA’YA, YÜRÜYECEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı