ERBAKAN RESİM SERGİSİ AÇILDI
Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 12:12 Bu haber 850 kez okundu
 
ERBAKAN RESİM SERGİSİ AÇILDI
GÜNDEM Haberi
ERBAKAN RESİM SERGİSİ AÇILDI

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 10.yılı nedeniyle Zonguldak’ta bir dizi etkinlikler düzenlendi.

 Erbakan Haftası adım altında Anadolu Gençlik Derneği, Milli Gazete ve Cansuyu Dernekleri işbirliğinde Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde resim sergisi ve kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Serginin açılış konuşmasını yapan n Mili Gazete temsilcisi Sadık Kar; “ Erbakan hocanın vefatının 10. yılı dolayısıyla Milli Gazete, Anadolu Gençlik Derneği ve Cansuyu Dernekleri olarak Zonguldak’ta bir etkinlik düzenledik.  Öncelikle Kızılay’ın kan bağışına destek olmak amacıyla kan bağışı yapılan bu alanda resim sergileriyle Erbakan’ı daha çok anlama adına bir organizasyon yapıldı. Bugün ve yarın Zonguldak’ın çeşitli yerlerinde milli gazetenin özel sayısı, Erbakan sayısı Türkiye genelinde 1 milyon bu sayı Zonguldak’ta da 15 bin civarındadır. Rahmetli Erbakan’ın bugüne kadar dünyada mazlumun arkasında olma adına yaşatmış olduğu bu hareketinin amacı insanlarla tanıştırmak ve bir araya getirmektir. Erbakan hocanın görüşlerini biraz daha anlaşılır olması adına  bizde milletle buluşmasına gayret ediyoruz. Bu etkinliğimiz farkındalık oluşturmak için yapılmıştır.” dedi.

ERGENÇ; “ERBAKAN BÜYÜK İNSANDI”

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç; “ Rahmetli Erbakan hocamızın ölümünün 10. yıldönümünde hep birlikte bir aradayız. Rahmetli Erbakan hocamız çok büyük bir insandı. Rabbim mekânını cennet eylesin. Bugün burada bağışlanan kanla hastanelerimizde kan bekleyen hastalarımıza şifa olacaktır. Bu etkinliğe destek veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERBAKAN, RESİM, SERGİSİ, AÇILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı