ESNAFIN NAKİT PARAYA İHTİYACI VAR”
Haber
03 Mart 2021 - Çarşamba 15:15 Bu haber 788 kez okundu
 
ESNAFIN NAKİT PARAYA İHTİYACI VAR”
“Esnafımızın borçlarının 2022 yılına kadar faizsiz ötelenmesini istiyoruz” diyen Coşkun:
GÜNDEM Haberi
ESNAFIN NAKİT PARAYA İHTİYACI VAR”

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kontrollü normalleşme ile birlikte birçok esnafın yeniden faaliyete başlamasının olumlu bulduklarını söyledi.
Kontrollü normalleşme ile birlikte Pandemi’nin yeniden tırmanışa geçmemesi için herkesin alınan tedbirlere uyarak, ticari faaliyete devam etmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Coşkun, “Zonguldak’taki hemşerilerime sesleniyorum; haritada Zonguldak’ı ilk önce sarıya, sonrasında maviye çevirmek bizlerin elinde” şeklinde uyarıda da bulunarak, ekonomik olarak zor durumda olan esnafların talepleri olduğunu ve bu kapsamda kamu ve özel bankalarla kredi konusunda anlaşma yolunda olduklarını ifade etti. 
“HARİTADA ZONGULDAK’I İLK ÖNCE SARIYA, SONRASINDA MAVİYE ÇEVİRMEK BİZLERİN ELİNDE”
Esnaf ve vatandaşlara Pandemi konusunda uyarıda da bulunan  Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun,“Esnaflar olarak beklediğimiz bir düzenleme geldi ancak Zonguldak’ta ki salgın sayısının yukarı doğru gitmesi bizleri tedirgin ediyor. 2020 yılının 12 Mart’ından bu tarafa kapalı olan zaman zaman açılıp sonrasında kapanan işyerlerimiz var. Esnafımızı ayakta tutmak ve işyerlerimizi açık tutmak bizlerin elinde diye düşünüyorum. Öncelikle esnaf arkadaşlarımıza sonrasında Zonguldak’taki hemşerilerime sesleniyorum; haritada Zonguldak’ı ilk önce sarıya, sonrasında maviye çevirmek bizlerin elinde. Bu nedenle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyalım. Kurallara uymayan arkadaşlarımıza gerekli ikazları yapalım. İkazdan anlamayan olursa gerekli yerlere şikayette bulunalım. Yoksa süreç iyi ilerlemez. Haritada Zonguldak’ı maviye çevirmek hepimizin görevidir.” dedi.
“ESNAFIMIZIN BORÇLARININ 2022 YILINA KADAR FAİZSİZ ÖTELENMESİNİ İSTİYORUZ”
Pandemi kısıtlamaları nedeni ile uzun süre kapalı olan ve zor durumda olan esnaflar için bazı girişimlerde de bulunduklarını ifade eden Muharrem Coşkun, en az 6 geri ödemesiz ve düşük faizli kredi talep ettiklerini söyledi.
Pandemi dolayısı ile uzun süre kapalı olan ve iş yapamayan esnafların borçlarının 2022’ye kadar faizsiz ötelenmesini istediklerini kaydeden Coşkun şunları belirtti. 
Ekonomik anlamda zor durumda olan esnaflarımızın talepleri var. Bu kapsamda kamu ve özel bankalarla kredi konusunda anlaşma yolundayız. Biz en az 6 ay geri ödemesiz ve düşük faizli kredi talep ediyoruz. Ekonomik olarak zor durumda olan esnafımız elindeki sermayesini harcadı eşinden, dostundan, akrabasından aldığı desteklerle bu zamana kadar idare etti. Şimdi esnaflarımız işyerlerini açtı iki gün sonra alacaklar esnaflarımızın kapısına gelecekler. Bu nedenle esnafımızın borçlarının 2022 yılına kadar faizsiz ötelenmesini istiyoruz. Şu anda işlerin çevrilebilmesi içinde özellikle esnafımızın nakit paraya ihtiyacı var. Bu konuda Konfederasyon ve ilgili bakanlıklarla yaptığımız çalışmalar var. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki hafta ekonomik paket açıklayacak. Bunun içinde bizimde mutlaka olmamız gerekiyor ve olacağımıza inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı paketin içinde mutlaka esnaf ve sanatkarlarımızın olması gerekiyor.”  diye konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAFIN, NAKİT, PARAYA, İHTİYACI, VAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı