0
Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 17:09 Bu haber 3295 kez okundu
 
Feci kazayı hatırlattı...Bariyer talep etti
Feci kazayı hatırlattı...Bariyer talep etti
- Haberi
Feci kazayı hatırlattı...Bariyer talep etti

CHP Gurup Başkan Vekili Fikret Zaman, gündem dışı söz alarak Ereğli’nin Esenyurt Köyü yolunun Yalnızçam mevkiisinde meydana gelen trafik kazasını hatırlatarak “Ereğli’de çok kötü bir kaza yaşandı. 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm bize bağlı olan yollarda bariyer ve korkuluk olması gereken yerlere bariyer ve korkuluk yapılmasını talep ediyorum” dedi.

Haber: Öznur GÜNEŞ

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Mayıs Ayı 3. Birleşimi Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Meclis bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanmasıyla başladı.

Gündemin 3. Maddesinde; Devrek İlçesi Ahmetoğlu Köyü Futbol sahası yapımı ile ilgili Gençlik ve Spor, Köylere Yönelik Hizmetler ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları rapor oy birliğiyle kabul edildi.

ÖZTÜRK: “ÖZEL SANTRALLERDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZ SENDİKALI OLDU”

Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partili(CHP) İl Genel Meclisi Üyesi Cihat Öztürk, Çatalağzı’nda ki santrallerde çalışan işçilerin sendikalı olmasına sevindiğini ifade etti. Emeği geçenlere teşekkür eden Öztürk, şunları söyledi; “Beldemizde faaliyet gösteren özel sektöre ait santrallerin sağlığımızı tehdit eden unsurlarının rehabilite edilerek çevreye ve insan sağlığına uyumlu faaliyetlerinin temeli için yöre halkı ile yaptığımız mücadeleye devam ederken, santrallerde çalışan işçilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük hakları çok fazla gündeme gelmedi, gelemedi. Çalışan kardeşlerimiz örgütlü olmadıkları için onların işten çıkarılabilecekleri süreç içerisinde mücadelemizde tehdit unsuru olarak önümüze getirildi. Halkımın bana vermiş olduğu CHP İl Genel Meclisi Üyeliğinin şahsıma yüklediği hizmet sorumluluğunun gereği olarak bu hususta çalışma başlattık. Santrallerde sendikasız olarak çalışan kardeşlerimizin DİSK Enerji Sen bünyesinde örgütlenip, ekonomik özlük ve sosyal haklarının ancak bu sayede güvence altına alınabileceği noktasında gerek işçi önderleri ile gerekse DİSK Enerji Sen Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Keskin, DİSK Liman İş Sendikası Başkanı Kanber Bey, DİSK Genel İş Sendikası Başkanı Enis Dizdaroğlu, CHP kilimli İlçe Başkanı, Belde Başkanı, AK Parti Belde Başkanı, Belediye Başkanları STK’lar, Kilimli Halkevi Yöneticileri, esnafımıza, halkımıza ve siz değerli il genel meclisi üyesi arkadaşlarıma bu süreçte göstermiş oldukları manevi ve özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederim. Yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç vermiş olup bu zamana kadar 600’e yakın işçi kardeşimiz sendikaya üye olmuştur. Üye çalışmaları yoğun olarak devam ettiriliyor. Sendika üyeliğinin sekteye uğratılması durumunda örgütlü toplum bilincine ve kültürüne sahip belde halkımızın şahsımın, partimin, partililerin ve sivil toplum kuruluşların işçi kardeşlerimizin yanında olacağının da bilinmesini hatırlatır. Sendika üyeliğinin bu kardeşlerimize hayırlı olmasını dilerim.”

ZAMAN: “BİZE BAĞLI OLAN YOLLARA BARİYER VE KORKULUK YAPILMASINI TALEP EDİYORUM”

CHP Gurup Başkan Vekili Fikret Zaman da Ereğli yolunda geçtiğimiz günlerde 13 kişinin hayatını kaybettiği kazayı anımsatarak o yola bariyer ve korkuluk yapılmasını talep etti. Zaman, gündem dışı söz aldığı konuşmasında “Beycuma’ dan Ayvatlar’ a yol boyunca kanalların tıkalı olduğunu gördük. Bunları şunun için söylemek istiyorum. Ereğli’de çok kötü bir kaza yaşandı. 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm bize bağlı olan yollarda bariyer ve korkuluk olması gereken yerlere bariyer ve korkuluk yapılmasını talep ediyorum. Bahsettiğim kanalları siz de gördünüz, yaz sezonunda açılmasını talep ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Feci, kazayı, hatırlattı...Bariyer, talep, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı