Haber
03 Temmuz 2018 - Salı 08:52 Bu haber 2563 kez okundu
 
Filyoslu Şair Köktürk’ten ikinci şiir kitabı
YAŞAM Haberi
Filyoslu Şair Köktürk’ten ikinci şiir kitabı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde yaşayan ve uzun zamandır yazdığı şiirleri bir kenara toplayıp şiir kitabı çıkaran aynı zamanda Filyos Belediyesi Meclis üyesi olan Selami Köktürk, uzun bir aradan sonra ikinci kitabını çıkardı.
Filyos beldesinde ikamet eden 74 yaşındaki Belediye Meclis Üyesi Selami Köktürk bundan yaklaşık 3 yıl önce “Düşlerinde Yaşat” isimli bir şiir kitabı çıkardı. Aradan geçen bir zaman sonra yeniden şiir yazmaya devam eden Köktürk, bu sefer de “Haykıran Hayaller” adı altında ikinci kitabını çıkardı. İlk şiir kitabında 100’e yakın eser bulunan Köktürk, ikinci kitabında şiir sayısını yükseltti. Ocak 2018 tarihinde piyasaya çıkan “Haykıran Hayaller” şiir kitabı ile Filyos beldesinde tanınan Selami Köktürk aynı zamanda Filyos Belediyesi’nde Ak Parti’den Belediye Meclis Üyeliği görevini de sürdürüyor.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Filyos Belediyesi Meclis Üyesi ve Şair Selami Köktürk; “Yeşil Çaycuma ilçesinin mavi ve yeşilin birleştiği şirin beldesi olan Filyos’ta 1944 yılında dünyaya geldim. Her zaman güzellikleri gördü gözlerim, dudaklarımdan dökülen sözler sevgiyi, hoşgörüyü, sevdayı anlattı. İşte ben böyle, bir gönül dünyasında güzellikleriyle yaşadım. Çünkü yüreğim, dudaklarım, kulaklarım tüm çirkinliklere kapalıydı. Şiir yazmaya karar verdim. Şiir yazmayı çok seviyorum. Bundan önce bir kitap çıkardım. “Düşlerinde Yaşat” isimli kitabımla hem çevremde, hemde sosyal olarak tanındım, yaşıma rağmen yılmadım ve ikinci kitabımı “Haykıran Hayaller” olarak çıkardım. Şiiri seviyorum, şiir yazmayı seviyorum. Hayatı ve insanları seviyorum. En önemlisi Filyos’u daha çok seviyorum” şeklinde konuştu. 
Köktürk, şiir kitabıyla ilgili olarak ilerleyen günlerde belde de bir imza töreni yapacağını hatırlatarak, şiiri herkesin sevmesini istedi. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Filyoslu, Şair, Köktürk’ten, ikinci, şiir, kitabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı