0
Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 14:59 Bu haber 3548 kez okundu
 
GEÇMEYEN AĞRILARA AKUPUNKTUR ÇÖZÜMÜ!
SAĞLIK Haberi
GEÇMEYEN AĞRILARA AKUPUNKTUR ÇÖZÜMÜ!

Level Hospital Başhekim Yardımcısı Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Yasin TEKİN Tamamlayıcı tıp yöntemlerinden akupunktur ile ilgili  açıklamalarda bulundu.

Geçmişi 3 bin yıl öncesine dayanan akupunktur, migren, kalp-damar hastalıkları, sinir sistemi rahatsızlıkları, sigara bağımlılığı, mide-bağırsak ve solunum sistemindeki rahatsızlık gibi onlarca hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Vücut direncini artıran, organların çalışmalarını düzenleyen akupunkturun en büyük avantajlarından birisi de ilaç kullanılmaması. İlaç kullanılmadığı için, ilacın organlar üzerindeki olumsuz etkileri yaşanmıyor.

Akupunktur, vücuttaki tanımlı noktalara iğne batırılarak uygulanan bilimsel bir tedavi yöntemidir. İnsan beyninde limbik sistem adlı bölgenin çalışmasını düzenleyerek etki yaratır. Son zamanlarda çok tercih edilen bu tedavi yöntemi her geçen gün değişip çağımıza ayak uyduruyor.

VÜCUT DİRENCİNİ YÜKSELTİYOR, HASTALIKLARI İYİLEŞTİRİYOR

Akupunktur tedavisinin vücuttaki rahatsızlıkları tedavi edici çok sayıda olumlu etkisi bulunduğunu belirten TEKİN, “Bu olumlu etkiler, Analjezik (Ağrı kesici) etki, Homeostatik etki (otonom sinir sistemini dengeleyici etki), İmmün sistemi (Bağışıklık Sistemini) artırıcı etki, Sakinleştirici etki, antidepresan, kilo verdirici (iştahı azaltarak ve metabolizmayı hızlandırarak) etki olarak sıralanabilir." Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEÇMEYEN, AĞRILARA, AKUPUNKTUR, ÇÖZÜMÜ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı