'GELİYORUM’ DEDİ VE GELDİ! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:56 Bu haber 1877 kez okundu
 
'GELİYORUM’ DEDİ VE GELDİ!
GÜNDEM Haberi
'GELİYORUM’ DEDİ VE GELDİ!

Mart ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de binlerce kişinin ölümüne neden olan coronavirüs yani Yeni Tip Coronavirüs (COVİD-19) salgını, Zonguldak’ı da esir almış durumda. 
Ancak her konuda olduğu gibi COVİD-19’da da umursamaz tavırlarıyla ön plana çıkan Zonguldak halkı ikinci dalganın başlamasının şokunu yaşıyor. 
Haber programlarında aylarca ‘Ve Zonguldak’ olarak anılan kentin rahat tavırları ve sosyal mesafeyi hiçe sayması, ikinci dalganın başlamasına neden oldu. 
Öte yandan, Zonguldak’ta yaşayan vatandaşın yanı sıra il ve ülke dışından gelen bireylerde COVİD-19’u başa çıkılamaz bir hale getirdi. 
Düğünlerde, kafelerde, çay bahçelerinde ve ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması da COVİD-19 rakamlarında ciddi artışa neden oldu. 
Her geçen gün ilçelerde vaka sayılarındaki artış haberleri gelmeye devam ediyor. Devrek’te, Çaycuma’da, Ereğli’de ve Zonguldak Merkez’de onlarca kişi COVİD-19 nedeniyle tedavi altına alınmış durumda. 
Günlük 20’ye yakın coronavirüs vakasının tespit edildiği Zonguldak’ta Kurban Bayramı sonrası bu rakamların daha da artacağı düşünülüyor. 
Coronavirüs salgını dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile bitmemişken ve Türkiye’de de etkisini sürdürürken, yetkililerin de sürekli “Tedbir…Tedbir…Tedbir…” diye açıklamalarda bulunmalarına karşın, salgının yok sayılması, Zonguldak halkının ne derece vurdumduymaz olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'GELİYORUM’, DEDİ, VE, GELDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı