Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 15:36 Bu haber 2636 kez okundu
 
GENÇLİK MERKEZLERİ İLE ÇOCUKLAR GÜLÜYORLAR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ekipleri, "Merkezim Her Yerde" ve İlkokul Fiziksel Etkinlikleri projesi ile gençlere ulaşmaya devam ediyorlar.
SPOR Haberi
GENÇLİK MERKEZLERİ İLE ÇOCUKLAR GÜLÜYORLAR

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleşen İlkokul Fiziksel Etkinlikleri ve ‘Merkezim Her Yerde’ projesi ile Zonguldak’ta da birçok çocuğa ulaşılarak yüzler güldürülüyor. Gençlik Spor Antrenörleri’nin takip ettiği yarışmalarda çocuklar farklı aktivitelerle eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Gençlik Merkezi ekipleri, çocukların gelişimine katkıda bulunmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak amacıyla salon programları, kulüpler, sportif faaliyetler ve projelerle ildeki gençlere hizmet sunuyor.  Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Merkezim Her Yerde" projesi ile Gençlik Merkezine uzak mahallelerde yaşayan gençlere faaliyet ve projelerini anlatmak, mekan sınırlarının ötesine taşıyarak daha çok gence ulaşmak amacıyla ekipler, Cengiz Topel İlkokulu’nda eğitim gören çocuklar ile bir araya geldiler.

Okulda düzenlenen etkinlikte, Gençlik Merkezi faaliyet ve projeleri anlatılarak çocuklarla çeşitli oyunlar oynandı. Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri halat çekme, fasulye torbası oyunu, koordinasyon parkurundan çemberle iş birliği oyununa kadar çeşitli fiziksel etkinliklerle birlik ve beraberlik içerisinde eğlendiler.

“EĞLENDİK, KOŞTUK, ZIPLADIK…”

Kozlu Gençlik Merkezi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Eğlendik, koştuk, zıpladık, doyasıya kahkaha attık gençlerimizle, biraz da rekabetimiz vardı tabi. Halat çekmeden fasülye torbası oyununa, koordinasyon parkurundan çemberle işbirliği oyununa kadar çeşitli fiziksel etkinliklerle hem gençlerimizin sağlıklı bireyler olma yolunda ışık olurken hem de ekip olmanın, birlikte eğlenebilmenin ne kadar güzel olabileceğini göstermeyi amaçladık.”  Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLİK, MERKEZLERİ, İLE, ÇOCUKLAR, GÜLÜYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı