“GÖREVDEN ALMA ZAMANSIZ VE YERSİZ”
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 16:36 Bu haber 859 kez okundu
 
“GÖREVDEN ALMA ZAMANSIZ VE YERSİZ”
GÜNDEM Haberi
“GÖREVDEN ALMA ZAMANSIZ VE YERSİZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un görevden alma tartışmalarına katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak il Başkanı Serdal Acar, tepki göstererek “Görevden alma zamansız ve yersiz” dedi.

BBP Zonguldak İl Başkanı Acar, "Yeni Eğitim Öğretim Yılın hemen başında malum Pandemi dolayısıyla Büyük sıkıntılar yaşayan öğrencilerimiz, çekinceleri ve korkuları olan velilerin, daha güzel hizmet alabilme noktasında Milli Eğtim kurumundan bir çok beklentileri varken böyle zamansız ve yersiz görevden alma olayının gerçekleşmesini şaşkınlık içinde izledik ve takip ettik. Herşeyin bir usulü ve zamanı vardır, yetkili arkadaşlara sesleniyorum il Millî Eğitim Müdürü neden zamansız bir şekilde görevden alındı. Madem böyle birşey düşünceniz vardı, yeni eğitim öğretim yılı başlamadan alınması daha doğru olmazmıydı."diyerek tepkisini dile getirdi.

İl dışından İzmir’e atanmasına da tepki gösteren BBP İl Başkanı Serdal Acar, “Siyasi muhataplarımiza sesleniyorum Zonguldak ilinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapacak o kapasiteye sahip kımse yok mu?. Bizim tanıdığımız ve çalışmalarını başarılı bulduğumuz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapabilecek donanıma ve vizyona sahip, Şube müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz var. Neden bunların tercih yapılması hususunda değerlerilmeyip, dışardan atama gerçekleştiriliyor. Benim şahsi fikrim çok doğru bulamadığımızı belirtmek istiyorum. İlimiz içinde yapılan bir atama olması konusundaki hassasiyetimiz şudur ki, Milli Eğitim Kurumu’nu ve çalışanları tanıması şehri bilmesi, en azından olası bir zaman kaybının önünede geçmiş olacaktı. Ben birkez daha altını çizerek söylüyorum, bir kurum varsa ve bir atama yapılacaksa bu Zonguldak dışında olmaması gerekiyor. Şehrimizi tanıyan bilen ve ilimizin yetiştirdiği bürokratların olmasının daha fayda olacağı kanaatindeyim." dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GÖREVDEN, ALMA, ZAMANSIZ, VE, YERSİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı