'HER GELEN MESAJA İNANMAYIN!'
Haber
06 Mayıs 2021 - Perşembe 11:36 Bu haber 1876 kez okundu
 
'HER GELEN MESAJA İNANMAYIN!'
GÜNDEM Haberi
'HER GELEN MESAJA İNANMAYIN!'

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Son zamanlarda  "Hesabınıza para geldi” mesajı gönderen dolandırıcıların saniyeler içinde kredi kartı bilgilerini çalarak mağdur edildiklerini hatırlatarak vatandaşları bu mesajı dikkate almayın uyarısında bulundu.

Ticaret İl Müdürü İsmail Maden  yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda özellikle salgın nedeniyle devlet yardımı alan vatandaşlarımızın sayısı artınca dolandırıcılar farklı bir mesaj göndermeye başladı. Vatandaşlarımıza “Hesabınıza para geldi” mesajı gönderen kişiler linke tıklanması halinde  saniyeler içinde kredi kartı bilgilerini kopyalayarak çalabilmektedir. Teknoloji geliştikçe, bankalar da müşterilerini korumaya yönelik ek tedbirler almak zorundalar ancak alınan tedbirlere rağmen dolandırıcıların gönderdiği kaynağı belli olmayan linklere karşı dikkatli olmalıyız. Tüketicilerimizi dolandırıcılara karşı tedbirli ve dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu çerçevede 
-Tanımadığınız kişilerden gelen mesaj ve mailleri açılmamalı. isanslı bir antivirüs programı kullanılmalı.İnternet üzerinden cihazlara yüklenen yazılım, resim gibi içeriklere dikkat edilmeli.Kullandığınız cihaza virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız teknik servisten yardım alınmalı. -Banka hareketlerini kontrol ederek, şüpheli bir durumda banka ile temasa geçmesini tavsiye ediyorum." dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'HER, GELEN, MESAJA, İNANMAYIN!',
Yorumlar
Haber Yazılımı