0
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 15:58 Bu haber 2039 kez okundu
 
“HERKESİ GÜLDÜRECEĞİZ, HERKESİ RAHAT ETTİRECEĞİZ”
SİYASET Haberi
“HERKESİ GÜLDÜRECEĞİZ, HERKESİ RAHAT ETTİRECEĞİZ”

CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal, Bakkallar, Tekel Bayileri ve Kantinciler Odası’nı ziyaret etti.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve CHP Belediye meclis adaylarıyla birlikte Bakkallar, Tekel Bayileri ve Kantinciler Odası’nı ziyaret eden Şanal, Başkan Kadir Habiboğlu ile sohbet etti.

Belediye başkanı olması halinde ilk 6 ay içerisinde asfalt tesisi de kurarak tüm mahalle ve kent merkezdeki yolların asfaltlanacağını belirten Şenol Şanal, herkese dokunan projeler hazırladıklarını söyledi.

HABİBOĞLU: HAYIRLISI OLSUN

CHP Belediye Başkan adayı Şenol Şanal ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakkallar, Tekel Bayileri ve Kantinciler Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “Burası bir Oda’dır bizim yaklaşık 600 tane üyemiz var. Her siyasi partiye üye olan arkadaşımız da vardır. Her siyasi partiye gönlünü vermiş olan arkadaşlarımız da vardır. Hayırlı olsun diyelim arkadaşların çalışmalarına Allah yazmışsa, Allah nasip etmişse yani hayırlısıysa nasip etsin diyorum güzel çalışmalar diliyorum çok teşekkür ediyorum ziyaretleri için.” dedi.

ŞANAL: BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HERKESE DOKUNACAĞIZ

CHP’nin Belediye meclis aday listesinin şampiyonlar ligi olarak tanımlayan CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal da yaptığı konuşmada,

“31 Mart'ta Bahar'ın kucaklamak üzere yola çıktık. Durmadan, dinlenmeden çalışıyoruz Bu meyanda oda Başkanı Kadir Bey’e de Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal ilkeleri ve hizmet ile ilgili programlarını, düşüncelerini anlatmaya geldik. Şehrin sorunlarını yok etmeye, herkesin yüzünü güldürmeye, sosyal adaletten, hukukun üstünlüğünden, ayrımcılığı asla göz önüne almadan herkese eşit ve kaliteli hizmetler sürekli hizmetler vereceğimizi herkese duyuruyoruz. İstedik ki Kadir Bey’e de bunun iletelim. Bu meyanda oda üyesi arkadaşlarımızın yönetim kurulu arkadaşlarımız ve ben özellikle Kadir Bey’in de bu anlamda desteğini istiyorum, iyi sonuçlar olacak projelerimiz çok iyi bu şehirde yaşayan herkese dokunacağız. Yolla ilgili birkaç sorum duyuyoruz, vatandaşlarımızın küçük serzenişleri var ama buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, 6 ay içerisinde yolla ilgili bütün sorunlar ortadan kaldırılacak, asfalt tesisi kuracağız diğer aday arkadaşlarımın adını bile söylemekten çekindiği, bizim ise gür sesle diye getirdiğimiz asfalt tesisi Zonguldak halkının hizmetine girecek. Orada ürettiğimiz ucuz ve kaliteli asfaltlarla bu halkın yüzünü güldüreceğiz. 6 ay içerisinde Zonguldak'ta hiçbir yol sorunu kalmayacak. Belki vatandaşlarımızın yoluna gül dökemeyiz ama pırıl pırıl asfalt dökeceğiz. Herkesi güldüreceğiz, herkesi rahat ettireceğiz. Diğer aday arkadaşlarımın da bu yarışta gayretli olduğunu biliyorum ancak Zonguldak'ta hemşerilerime şunu söylemek istiyorum; Zonguldak için bir Mühendis gerek dedik. Seçim parolamızı buna göre uyarladık, Zonguldak'a bir mühendis eli değecek. Çok iyi bir kadro hazırladık Belediye meclis üyesi aday arkadaşlarımın hepsi mesleki kariyerlerini tamamlamış bilgili, görgülü, toplumda itibarı ve karşılığı olan insanlar. Bazı gazeteler ‘şampiyonlar ligi’ olarak arkadaşlarımızı lanse etti. Bu bizi çok mutlu etmiştir gerçekten Şampiyonlar Ligi ile Zonguldak'ın sorunları çözmeye kararlıyız emin adımlarla yürüyoruz. Zonguldak'ın bir mühendis ve yetişkin teknokrat,  bürokrat kadro ile Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında iyi bir 5 yıl olacağına inanıyoruz Zonguldak'ın kaybedecek bir yılı yok. Herkese sevgilerimi saygılarımı iletiyorum” dedi.

DEMİRTAŞ: BAKKAL SAYISI HER GEÇEN GÜN AZALIYOR

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da konuşmasında Türkiye genelinde bakkalların ekonomik sıkıntıyı en çok hisseden bir meslek grubu olduğunu ifade ederek, “Tabii Bakkallar Türkiye'nin bugüne kadar gelmiş olduğu nokta itibarıyla çok önemli görevler yapmış olan bir meslek erbapları ve hakikaten vatandaşın bütün ekonomik sıkıntısını sırtında taşıyan fedakar bir meslek grubu. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle de sadece Zonguldak için kast etmiyorum bunu tüm Türkiye'de vatandaşlarımız çok büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Bu ekonomik sıkıntıyı da en derinden hisseden meslek grubu. Çünkü vatandaşımız ekonomi bozuk olduğu için ne yapıyor gidiyor bakkala yazdırıyor ve o veresiye o şekilde alışverişini yapıyor. Bir nevi aslında bakkallar ne yapıyorlar;  sosyal patlamanın önündeki engel olmuş oluyor, set çekilmiş oluyor. Ama maalesef geldiğimiz nokta itibarıyla, özellikle AK Parti hükümetleri döneminde bakkallar büyük şirketleri ve holdinglere büyük sermayeleri yenilmiş durumda. Bakkal sayısı her geçen gün azalıyor ve aynı zamanda ekonomilerde git gide bozuluyor. Temel yanlış olarak bunu ifade etmek istiyorum. Oysa bakkallar dediğim gibi çok büyük bir önemli görev yürütmektedirler. Biz burada tabii ki genel siyasetten ziyade Zonguldak'ın sorunları ile ilgili kendi görüş ve önerilerinizi başkan adayımızın ve belediye bireylerimizin görüş ve önerilerini kendisine aktarmak üzere geldik,  desteğini istemek üzere geldik. Zonguldak'ın da gerçekten büyük sorunları olan bir ilimiz. Her anlamda hem ekonomik anlamda hem genel anlamda büyük sorunlar olan bir ilimiz” diye konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HERKESİ, GÜLDÜRECEĞİZ,, HERKESİ, RAHAT, ETTİRECEĞİZ”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı