Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 17:32 Bu haber 2023 kez okundu
 
İl Genel Meclisi 4’üncü Toplantısını Yaptı
Meclis Başkan Vekili İsmet Köse başkanlığında 4.ncü Birleşim toplantısını yaptı. Meclis toplantısı bir önceki oturma ait tutanak özetinin okunup oylaması ile başladı. 7 Aralık Cuma günü yapılacak son toplantı ile meclis bir ay kapanacak.
GÜNDEM Haberi
İl Genel Meclisi 4’üncü Toplantısını Yaptı

Zonguldak İl Genel Meclisi Aralık ayı 4. Birleşim toplantısını Meclis Başkan vekili İsmet Köse başkanlığında yaptı. İki gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda maddeler oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddesinde yer alan, Kamulaştırma sonucunda ilimiz merkez Çaydamar Mahallesi’nde, tapunun 1607 ada 29 parselinde 2.239,80 metre kare yüzölçümlü taşınmazın 196 bin 21 metre karelik hissesi il özel idaresi mülkiyetine geçmiş olup bahse geçen taşınmazın satışı ile ilgili imar ve bayındırlık plan bütçe komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 26-45 sayılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Nebahattin Yılmaz, Ankara-Devrek karayolu konusunda yetkilileri göreve davet ederek; “Trafik yasası meclisten geçti. Cezalar bütçeye gelir getirmesi için değil caydırıcı olmadığı için olmalıdır. Yaya geçidinde cezalar Halkımız için ne kadar bilinçli? Yaya geçitlerinde polislerin görev alması gerekir. Personel yetersizliğinden söz ediliyorsa benim ilkokul öğretmenlerime ve öğrencilere imkan tanıyıp görev versinler gereğini yaparlar. En ücra köyümüzdeki insanlar yaya geçtin den ne anlar. Yaya geçiti eğitimi verilsin. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Genel, Meclisi, 4’üncü, Toplantısını, Yaptı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı