"KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLUMSAL FARKINDALIK" PANELİ
Haber
30 Kasım 2021 - Salı 14:33 Bu haber 1381 kez okundu
 
"KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLUMSAL FARKINDALIK" PANELİ
GÜNDEM Haberi

 Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KASUAM) olarak koordinasyonu sağlanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplumsal Farkındalık" paneli Çaycuma Belediyesi Konferans Salonu’nda yoğun katılma gerçekleştirildi.

KASUAM Merkez Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Seda Tapdık'ın moderatörülüğünü gerçekleştirdiği panele; diğer merkez müdür yardımcımız Arş. Gör. Büşra Yüksel Güngör, Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Arş. Gör. Tamer Özsoy, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Ayşegül Savaş Likoğlu  ve Av. Beyza Nur Özmekik panelist olarak katılım gösterdi.

Çaycuma ilçe protokolü, halkı ve sivil toplum örgütlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen panelde ‘Şiddet ve Şiddet Türleri’, ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddete Dair İstatistiki Veriler’, ‘Dijital Şiddet’, ‘6284 Sayılı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ ve ‘İçimizdeki Şiddet’ başlıklarıyla kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumsal farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "KADINA, YÖNELİK, ŞİDDETLE, MÜCADELE, TOPLUMSAL, FARKINDALIK", PANELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı