0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TCMB: Enflasyonu gıda yükseltti
TCMB: Enflasyonu gıda yükseltti
Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 12:10 Bu haber 5185 kez okundu
 
KARALI KUPA İLE DÖNDÜ
Zonguldaklı Vücut Geliştirme sporcusu Cenk Karalı’dan bir başarı daha. İlimizi ve ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden Karalı, altıncı olarak Zonguldak’a kupayla döndü. Karalı, Dünya çapında bir organizasyonda Zonguldak isminin duyulmasının onur verici olduğunu söyledi.
SPOR Haberi
KARALI KUPA İLE DÖNDÜ

Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 6. Olarak Zonguldak’a başarıyla dönen Cenk Karalı, aldığı bu başarıyla Eylül ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Zonguldak’ta 15 yıldır Vücut Geliştirme  Sporuyla ilgilenen ve 2014 yılında Türkiye üçüncülüğünü elde eden Cenk Karalı’dan yeni bir başarı daha geldi. Karalı, 4 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 6. Olmayı başararak Zonguldak’a kupayla döndü.  Başarılı sporcu Cenk Karalı, Zonguldak’a döndükten sonra bazı açıklamalarda bulundu.

 

“KUPAYI İLK GETİREN BEN OLDUM”

Dünya altıncılığının büyük başarı olduğuna ve Zonguldak’ta bir ilk olduğuna dikkat çeken Karalı, “Bugüne kadar hiçbir zaman Dünya derecesi getiren olmadı. Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye derecesi olan bir sporcu da yok.  2014’te ilk kupayı ben getirdim Zonguldak’a. 2016’da da ilk kupayı getiren ben oldum. Dünya Şampiyonası ön elemelerine 55’e yakın Türk Sporcu katıldı. Ama bu elemeleri geçen İstanbul hariç tek bir il vardı o da Zonguldak’tı. Yani bendim. Eğer İstanbul’u Anadolu’dan saymazsak, sadece Zonguldak vardı. İlk olarak kendi dalımda 30’a yakın Türk Sporcuyu geçtim. Sonrasında ilk 12’ye kaldım ve Dünya Şampiyonası’na seçildim. Dünya Şampiyonasını da altıncı olarak bitirdim. Dünya Şampiyonası’nda altıncı olabilmek bana göre bir başarıdır. Dünya altıncısı olarak bu kupayı ülkemize ve şehrimize getirdik.” dedi.

“KENDİ GÜCÜMLE BURALARA KADAR GELDİM”

Dünya altıncısı olmasının büyük bir başarı olduğunu ifade eden Karalı, Zonguldak kamuoyunda bu başarının fazla önemsenmediğini belirtti. Zonguldak’ın isminin Dünya Şampiyonası’nda duyulmasının kendisini onurlandırdığını söyleyen Karalı, “Bir Dünya hakeminden Türkiye, Zonguldak isimlerini duymak çok güzel. Bu çok büyük bir olay aslında. Elimden geleni yaptım maddi anlamda kimseden bir destek almadım. Kendi gücümle buralara kadar geldim.” dedi.

“SPOR KOLAY AMA BESLENMESİ ZOR“

Diğer spor branşlarına göre biraz farklılık gösterebilen vücut geliştirme sporuna bir amaç gütmeden başladığını belirten Karalı, “Bu spora hangi amaçla başladığımı inanın hatırlamıyorum. Demek ki kadermiş. Önüme hiçbir zaman engel çıkmadı. Kısa süreliğine bıraktığım dönemlerde oldu ama yaklaşık 8-9 yıldır hiç bırakmadan devam ediyorum. Aslında şöyle bir ayrıntı var: Spor kolay ama beslenmesi zor. Diyeti çok zor. Mesela yarışmaya başlamadan 3 gün kala su içmiyorsun. Bu benim için çok zor bir durum. Hiç tatlı yemiyorsun. Ben 1 yıldır hiç tatlı yemiyorum.  Yarışma sonrasında 10 gün süren bir boşluğumuz var. Ben o sürede otelde sabah akşam tatlı yedim.” dedi.

Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARALI, KUPA, İLE, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı