KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
Haber
23 Ocak 2022 - Pazar 15:15 Bu haber 928 kez okundu
 
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
GÜNDEM Haberi
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Devrek’te yoğun kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri mahalle, cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kar yağışına karşı bütün tedbirlerini alan Devrek Belediyesi, vatandaşların sokak, cadde ve yaya kaldırımlarında rahat hareket edebilmeleri için kar kürüme, temizleme çalışmalarını gece-gündüz sürdürüyor.

Bölgemizi ve Devrek’i etkisi altına alan kar yağışına karşı çalışmalarını bütün ekipleriyle sürdüren Devrek Belediyesi, yoğun kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için küreme çalışmalarının yanı sıra kaldırım ve yollarda tuzlama çalışmaları yapıyor. Ulaşımda vatandaşların zorluk yaşamaması amacıyla cami, sağlık kuruluşu ve duraklara öncelik veriyor.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek amacıyla belediye ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü, belirtti.

Başkan Bozkurt, “Tüm imkanlarımızla ekip arkadaşlarımız kar yağışının başlamasının ardından sahadalar vatandaşlarımızın yoğun kullandığı yollar ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. İlçe merkezinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve ulaşımın aksamaması için belediyemizin bütün imkanlarını seferber ediyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde tuzlama, yol açma ve kaldırım temizleme çalışmalarını sürdürmektedir. Olumsuz hava koşullarından halkımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin çalışmalarına devam edecektir.” dedi.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARLA, MÜCADELE, ÇALIŞMALARINI, ARALIKSIZ, SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı