Haber
13 Haziran 2018 - Çarşamba 15:21 Bu haber 2299 kez okundu
 
KGC’nin geleneksel iftarı yapıldı
GÜNDEM Haberi
KGC’nin geleneksel iftarı yapıldı

Kozlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) geleneksel hale getirdiği iftar programını Lemariz Restaurant’ta gerçekleştirdi.
 Düzenlenen iftar programında;  Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, Ereğli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necati Günaydın, Zonguldak’ta görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan KGC Başkanı Tansel Kardeş, “Bundan sonraki yıllarda nice iftarlarda birlikte olmak, daha iyi çalışma şartlarında, basınımızın daha müreffeh şartlarda işlerini yapabilmesi ve her türlü organizasyonda birlikte olmayı temenni ediyorum. Hepinize afiyet olsun” dedi.
BAŞKAN YILMAZ’DAN KÜLTÜR MERKEZİ SÖZÜ
Her zaman gazetecilerin maddi ve manevi yanında olduğunu belirten Kozlu Belediye Başkanı Yılmaz konuşmasında “Geleneksel olarak düzenlenen iftar programında basınımızın güzide temsilcileri, emektarlarımız, vatandaşın arka yüzü, icraatların görünmeyen yüzü siz gazetecilerimizle birlikte olmaktan onur ve kıvanç duyuyorum” dedi. Gazeteciler Başkan Kerim Yılmaz’dan gazetecilere ait Kültür Merkezi talep etti. Başkan Yılmaz, kültür merkezi ile ilgili gerekli çalışmayı yapacağının sözünü verdi.
 “GAZETECİLER SAYESİNDE EKSİKLERİMİZİ GÖRME ŞANSINA SAHİBİZ”
Gazeteciler sayesinde eksiklerimizi görme şansına sahibiz. Gazetelerde hakkımızda olumsuz bir yazı yazıldığı zaman bunu fırsat olarak görüyoruz. Gazeteci benim hakkımda hep güzel şeyler yazarsa bunun kıymetinin olmadığını söyleyen Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya ise; “Kozlu rüzgârı arkasına almış bir ilçemiz. Kozlu hak ettiği yere kısa sürede oluşacak. Zonguldak yerel basın noktasında çok önemli bir yere sahip. Bu şehre ayrı bir dinamizm veriyor. Bazı basın kuruluşları eleştirel haberler yazmadığı sürece biz kamu kurumlarıyla ‘Körler sağırlar birbirini ağırlar’ sözü var. Biz yaparız kendimiz beğeniriz, vatandaş da sesini duyurabilirse duyurur. Vatandaş sesini duyuramadığı takdirde iş eksik olur. Gazeteciler sayesinde eksiklerimizi görme şansına sahibiz. Gazetelerde hakkımızda olumsuz bir yazı yazıldığı zaman bunu fırsat olarak görüyoruz. Gazeteci benim hakkımda hep güzel şeyler yazarsa bunun kıymeti yok. Hep olumsuz yazarsa da bir olumsuzluk vardır. Gazetecilerimiz Zonguldak’ta ve Kozlu’da kamu hizmetinde görünmeyen kahramanlarımız.” Dedi.
İftar programının sonunda Kozlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tansel  Kardeş, desteklerinden dolayı Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’a ve Kaymakam Ahmet Karakaya’ya plaket verdi.
Haber: Arife GÜLERYÜZ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KGC’nin, geleneksel, iftarı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı