Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:58 Bu haber 2033 kez okundu
 
KONUKLARA YENİLDİK
SPOR Haberi
KONUKLARA YENİLDİK

Dünya Madenciler günü nedeni ile Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda ‘ Madenci Koşusu’ gerçekleştirildi. Katılımın yüksek olduğu yarışlarda, Türkiye’ye mülteci ya da sığınmacı olarak gelen yabancı uyruklu sporcularda yer aldı. Yarışlarda büyük başarı gösteren Afganistanlı sporcu Mehdi Rezael birinci oldu. Kilimli Ortaokulu adına yarışan diğer sporcu Roullah Hooman ise üçüncülükle bronz madalyanın sahibi oldu.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde düzenlenen yarışlara  Merkez İl ve İlçelerde 150’ye yakın sporcu katıldı.  2006-2008 doğumlu küçüklerde 400 metre, 2005-2006 doğumlu yıldızlarda 800 metre, 2001-2002, 2003, 2004 doğumlu gençlerde 1200 metre yarışları yapıldı. Madenci Koşusuna Maden Mühendisleri Odasını Başkanı Hüsnü Meydan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel katıldı. Kıyasıya mücadelenin sergilendiği yarışların startını Hüsnü Meydan verdi.

Madenci koşusunda Kilimli Ortaokulu adına yarışlara katılan Afganistanlı öğrenci Mehdi Rezael birinci ve Roullah Hooman ise üçüncüsü oldu. Sağanak yağış altında gerçekleştirilen zorlu müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara Maden Mühendislerinin hazırlamış olduğu hediye çeki ve madalya verildi.  Hediyeleri, Maden Mühendisleri Odası ikinci Başkanı Hüsnü Meydan, Gençlik Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Atletizm İl Temsilcisi Erol Emral, ve Milli atletizm antrenörü Utku Duman verdi. Atletizm İl Temsilcisi Erol Emral Maden Mühendisleri odası ve katılan sporcuların yanı sıra hakemlere ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürlüğü personeline teşekkür ettiler.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Küçük Kızlar

1. Dilara Tutar Aslan Zeki Demirci O.O.

2. Eylül Sena Dada. Yayla O.O

3. Büşra Üstünbaş. Aslan Zeki Demii O.O

Küçük Erkekler;

1. Mehdi Rezael Kilimli O.O

2. Erdem Akyüz. Kilimli O.O

3. Roullah Hooman. Kilimli O.O

Yıldız kızlarda:

1.Aysel Eylül Doğan Yeşiltepe Papila O.O.

2. Ela Palabaş Aslan Zeki Demirci O.O

3. Nilsu Başkan. Yayla O.O.

Yıldız Erkeklerde;

1.Caner Dayı. Yayla O.O.

2. Kerem Gündüz. Aslan Zeki Demirci O.O.

3. Ersin Nalbant. Aslan Zeki Demirci O.O.

Genç Kızlarda;

1.Elçin Emir Mehmet Çelikel Lisesi

2. Sema Nur Pulat Fazlı Erdoğan kız İ.H.L

3.Melisa Kaya. Baş Öğretmen A. L.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: KONUKLARA, YENİLDİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı