0
Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 16:11 Bu haber 3661 kez okundu
 
Köprü altı esnafı mı?...Bahara kaldı!
Köprü altı esnafı mı?...Bahara kaldı!
- Haberi
Köprü altı esnafı mı?...Bahara kaldı!

Zonguldak’ta 62 yıllık tarihi köprü Fevkani Köprü’nün tehlike arz ettiği ve bakım ve onarımını için yapılan ihale iptal edildi. Yaklaşık 3 ay önce yapılan ihale sonrası köprü altındaki esnafın Lavuar Alanı’nda kendileri için kurulacak çadıra taşınması gündeme gelmişti. Esnafın kışın ortasında başka bir alana taşınması ile ilgili endişeli olduğunu belirten Akdemir “Dükkanları boşaltmadan nasıl hallederiz onun uğraşısı içindeyiz. Köprü mutlaka tadilat edilecek” dedi.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani Köprü’nün bakım ve onarımını yapılması için yapılan ihalenin iptali ile ilgili konuştu.

Akdemir, esnafın kış mevsimi nedeniyle dükkanları boşaltma taraftarı olmadığını ifade ederek “Dükkanları boşaltmadan nasıl hallederiz onun uğraşısı içindeyiz. Köprü mutlaka tadilat edilecek” dedi. Köprüyü boşaltmadan tadilat ettirmenin çözümünü aradıklarını belirten Akdemir “Daha rantabl bir ihale olacak” dedi.

“DÜKKANLARI BOŞALTMADAN NASIL HALLEDERİZ ONUN UĞRAŞISI İÇİNDEYİZ”

Akdemir, Fevkani Köprü’nün son durumuyla ilgili şöyle konuştu; “Çok uğraşlar sonucunda ihaleye çıkmıştık. Çok teknik bir konu, kolay değil. Esnafımız kış vakti ‘Nereye gideriz’ diye endişeye kapıldılar. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla uzun süre görüşmelerimiz oldu. İlgili dükkanları boşaltıp Lavuar Alanı’nda modern bir çadır kuracaktık. Çadır çalışmasına baktığımda ben bile hayran kaldım. Kendi dükkanlarından daha güzeldi. Ama esnaf arkadaşlarımız bu konuda çok ısrara ettiler. Mal alma, kışlık sezona hazırlama farklı bir şekilde oluyormuş. O nedenle biz de geri adım attık. İlgili kurumlarla görüştük. Üniversiteden hocalarımız gelecekler, tekrar bakacaklar. Dükkanları boşaltmadan nasıl hallederiz onun uğraşısı içindeyiz. Köprü mutlaka tadilat edilecek. Havaların biraz daha ısınmasını bekleyeceğiz. En mantıklısı neyse o çözümü arıyoruz. Daha rantabl bir ihale olacak.”

“KÖPRÜYE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK”

Başkan Akdemir, köprünün çevre düzenleme maliyeti için CHP Gurup Toplantısında 6 milyon TL. için yetki istediği ancak verilmediği yönündeki söylemlere ise şöyle yanıt verdi; “Öyle bir durum yok. Köprüye çevre düzenlemesi yapılacak. O bizim hayalimiz. Fevkani Köprü bizim bir tarih, o tarihi de canlandırmak istiyoruz. Görseli de yaratırsak bir farklılık olur. O görseli kendi görevim süresi içerisinde bitireceğim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köprü, altı, esnafı, mı?...Bahara, kaldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı