google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 16:06 Bu haber 1956 kez okundu
 
''KREDİLER PİYASALARIN CANLANMASI İÇİN YETERLİ DEĞİL”
GÜNDEM Haberi
''KREDİLER PİYASALARIN CANLANMASI İÇİN YETERLİ DEĞİL”

*Ekonomik sıkıntı nedeniyle esnaf zor durumda olduğu söyleyen Zonguldak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, “ Şu anda verilen krediler piyasanın canlanması için yeterli değil” dedi.

*En büyük müşteri portremiz emekli, çalışan işçi ve işsizler diyen Coşkun, “Son yapılan zamlar ile ekonomik sıkıntı piyasalara yansıyor.  Esnafımız şu anda kredi ve borçla işini döndürüyor. Teşvike en çok ihtiyacımız olduğu dönem” dedi.

 

Zonguldak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, esnafın durumunu değerlendirdi ve kredi kefalet kooperatiflerinin verdiği kredilerle ayakta duruyoruz diyen Zonguldak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, “ Ekonomik sıkıntı tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak ’tada kısım kısım vatandaşa ve şehre yansıyor. Özellikle işçiye, emekliye ve memura yapılan son zamlar. Bizim en büyük müşteri portremiz emekli, çalışan işçi ve işi olmayan vatandaşlar. Son zamlardan hem ülke ekonomisi ve çalışan kesimin etkilenmemesi mümkün değil. Alım zorluğundan kaynaklanan sıkıntılarımız var. Ekonomik sıkıntı piyasalara yansıyor.  Piyasadaki ekonomik sıkıntıyı yurt dışındaki harekete bağlarsak yanlış olur. Hareket olması gereken, sınırlarımızdaki güvenliği koruma ve oradan gelecek tehditleri önleme adına alınması gereken bir çıkartma. Mehmetçiklere ve başlarındaki komutanlara başarılar diliyor ve ayaklarına taş değmesini istemiyoruz. Esnaf ve Sanatkarın en büyük destekçisi Kredi Kefalet Kooperatifleri kanalıyla kullandığımız krediler. Zaman zaman hükümetimizin yapmış olduğu faizsiz ve düşük faizli teşviklerle ve kredilerle ayakta duruyoruz. Şu an teşvike en çok ihtiyacımız olduğu dönem. Şu anda Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi aracılığı ile verilen kredilerde artış var. Kredi kullananlarda da artış var talepte de artış var.  Esnafımız şu anda kredi ve borçla işini döndürüyor. Şu anda verilen krediler piyasaların canlanması için yeterli değil” dedi.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''KREDİLER, PİYASALARIN, CANLANMASI, İÇİN, YETERLİ, DEĞİL”,
Yorumlar
Haber Yazılımı