Haber
12 Temmuz 2018 - Perşembe 17:32 Bu haber 1354 kez okundu
 
MAHALLELER KARŞI KARŞIYA
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında Zonguldak’ta Muhtarlıklar Arası Valilik Kupası Voleybol Turnuvası düzenlendi. Çekişmeli müsabakaların sonucunda şampiyonluk kupasını kaldıran takım Terakki Mahallesi oldu.
SPOR Haberi
MAHALLELER KARŞI KARŞIYA

Türkiye'nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün örnek çalışmalarıyla 7'den 77'ye vatandaşlara spor yapma imkanı veren 'Koşabiliyorken Koş' projesi Zonguldak’ta da tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce proje kapsamında birçok turnuva düzenleyen Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, bu kez de Muhtarlıklar Arası Valilik Kupası Voleybol Turnuvası’yla ses getirdi. 5 takımın katılımı ile gerçekleşen turnuvada şampiyonluk kupasını kaldıran takım Terakki Mahallesi oldu. Site Spor Salonu’nda oynanan müsabakalar sonucunda Terakki Mahallesi’ne şampiyonluk kupasını Vali Ahmet Çınar verdi.

“ZEVKLİ, ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALAR SERGİLENDİ”

Turnuva ile ilgili bilgi veren Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, “2018 yılı içerisinde Bakanlığımızın da üzerinde durduğu ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi vardı. Yoğun bir katılım ile bu çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Farkındalık yaratmak amacıyla Muhtarlıklar Arası Valilik Kupası Voleybol Turnuvası düzenlemeyi kararlaştırmıştık. İlk kez düzenleneceği için uzun süreli bir çalışma gerektirdi. Netice olarak 5 takımın müracaat etmesi ile turnuvayı başlattık. Dün akşamda Terakki Mahallesi’nin şampiyonluğu ile sonuçlanan bir turnuva oldu. Her konuda destek veren Sayın Valimiz Ahmet Çınar’ın da katılımı ile tamamladık. Zevkli, çekişmeli müsabakalar sergilendi.” şeklinde konuştu.

Turnuvada ikinci Bahçelievler Mahallesi, üçüncü Karaelmas Mahallesi, dördüncü ise Yayla Mahallesi oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAHALLELER, KARŞI, KARŞIYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı