MART AYI DÖRDÜNCÜ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 12:01 Bu haber 1726 kez okundu
 
MART AYI DÖRDÜNCÜ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI
SİYASET Haberi
MART AYI DÖRDÜNCÜ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşim toplantısı İl Özel İdare toplantı salonunda Necdet Karaveli Başkanlığında gerçekleştirildi.

Dördüncü birleşim toplantısında İç denetim raporları meclis üyelerine verilerek incelemeleri istendi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan dördüncü birleşim toplantısında, bir parselde, aynı fonksiyona ait yapı ve onun lüzumlu müştemilatlarının adet ve ebatlarına yönelik bir düzenleme yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık, Tarım ve Orman ile Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 6 – 6 – 6 – 5 – 2 sayılı raporlar oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde yer alan Zonguldak’ın  Alaplı İlçesi, Aşağıdoğancılar – Kürkükler – Merkez İlçe Saraycık- Ereğli İlçesi Pınarcık Köylerinde yaşayan vatandaşların köy yerleşik alan ile ilgili sorunlarının çözülebilmesi ve köy yerleşik alan sınırlarının genişletilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, İçişleri, Köylere Yönelik Hizmetler ile Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 7 – 7 – 2 – 7 – 3 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından “Taşınmaz Mal Yönetimi” denetim alanına yönelik 2016 – 2018 – 2019 yıllarına ilişkin İç Denetim Programları kapsamında sistem ve uygunluk denetimleri gerçekleştirilmiş olup; söz konusu denetimler sonucunda hazırlanan 2021-1, 2021-2, 2021-3 numaralı denetim raporlarının; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 38. maddesinin 5. fıkrası uyarınca İl Genel Meclisi üyeleri bilgilendirildi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MART, AYI, DÖRDÜNCÜ, BİRLEŞİM, TOPLANTISI, YAPILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı