MECLİS’TE SAYIŞTAY RAPORU BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILDI
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 11:11 Bu haber 998 kez okundu
 
MECLİS’TE SAYIŞTAY RAPORU BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILDI
GÜNDEM Haberi
MECLİS’TE SAYIŞTAY RAPORU BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILDI

Zonguldak İl Genel Meclisi Nisan ayı beşinci birleşim toplantısı Meclis Başkanvekili Ali Kemal Karaca başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Ankara’da olması nedeniyle Nisan ayı beşinci birleşim toplantısına katılamadı.

Başkanvekili Ali Kemal Karaca başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi dördüncü toplantıya ait tutanak özetlerinin okutulup oylanması ile başladı.

İl Genel Meclis’inin üçüncü maddesinde yer alan Devrek İlçesi, Kozlu kadı Köyü Muhtarlığının talebi üzerine Kozlu kadı köyü, Hacıoğlu ve Yörükoğlu bağlılarının içme suyu ihtiyacını karşılayan su depolarına ulaşımı sağlayan bağlantı yollarının ve Yaplar bağlısının içme suyu ihtiyacını karşılayan su deposunun bulunduğu alana ulaşım sağlayan yolun bir kısmının orman içerisinde kalması nedeniyle bakım onarım yapılabilmesi için gerekli izin ve irtifak işlemlerinin yapılması ile ilgili Imar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 10 – 10 – 10 – 7 – 10 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde yer alan İç Denetçi Sinan Ayaşlı tarafından 2017 yılı İç Denetim Programı kapsamında “ Çevre Koruma ve Kontrol Yönetimi” denetim alanına yönelik sistem uygunluk denetimi gerçekleştirilmiş olup, söz konusu denetim sonucunda hazırlanan 2021-4 numaralı denetim raporunun 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 38 inci maddesinin 5 inci fıkrası uyarınca İl Genel Meclisi grup Başkan vekillerine dosya verilerek bilgilendirme yapıldı.

Gündemin beşinci maddesinde Zonguldak İl Özel İdaresi 2020 Yılı Denetim Komisyonu Raporu ile ilgili, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17 inci maddesi gereğince,  Sayıştay denetçilerinin hazırladığı rapor okunarak İl Genel Meclisi bilgilendirildi. Meclis üyeleri okunan Sayıştay raporunu oybirliğiyle kabul etti.

 

 

 

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİS’TE, SAYIŞTAY, RAPORU, BİLGİLENDİRİLMESİ, YAPILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı