MECLİSTE, KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 14:53 Bu haber 3021 kez okundu
 
MECLİSTE, KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI
SİYASET Haberi
MECLİSTE, KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında kâtip üyeliği, encümen üyeliği, başkan vekillikleri ile ihtisas komisyonlarına seçimler yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında toplanan belediye meclisinde 1 yıl süreyle görev yapacak kâtip üyeliği, encümen üyeliği, başkan vekillikleri ile ihtisas komisyonlarına seçimler yapıldı.

Gizli oy ile yapılan kâtip üyeliği seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubundan Tarkan Atik ve Gökhan Günay bu göreve seçildi. Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Gönül Çelik, İkinci Başkan Vekilliğine Osman Yeniköy oy çokluğu ile seçildi.

Daha sonra Belediye Encümeni seçimleri yapıldı. CHP grubundan Yılmaz Partlak, Fikret Aydeniz ve Mehmet Akçakaya oy çokluğu ile bir yıllığına encümen üyeliğine seçildi.

Mecliste ayrıca ihtisas komisyonları seçimleri gerçekleştirildi.

İmar Komisyonuna CHP grubundan Haluk Okur, Emrah Karaarslan, Erkan Mutlu, AK Parti grubundan Fuat Ulaş, Mustafa Kumaş. Plan ve Bütçe Komisyonu’na CHP grubundan Baki Erdoğan, Sertan Kuzu, Çetin Günce, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) grubundan Numan Korkmaz, Zafer Durmaz.

Hukuk İşleri Komisyonu’na CHP grubundan Satılmış Yiğit, Cengiz Güneş, Yaşare Aydın, AK Parti grubundan Yüksel Başkan ve Ayhan Erol oy birliği ile seçildi.

Başkan Posbıyık, seçilen üyelere görevlerinde başarılar diledi.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİSTE,, KOMİSYON, SEÇİMLERİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı