Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 11:43 Bu haber 4313 kez okundu
 
METEOROLOJİDEN UYARI! SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR…
GÜNDEM Haberi
METEOROLOJİDEN UYARI! SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamalara göre  Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre geçtiğimiz hafta etkili olan sıcak havanın Zonguldak’ta da yerini kuvvetli yağışlara bırakacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle, “Bayram haftası boyunca yurdumuzun özellikle kuzey kesimlerinde etkili olan sıcak ve yağışlı havanın, önümüzdeki hafta boyunca etki alanını genişletmesi ve yurdun büyük bölümünde yer yer kuvvetli yağışlar meydana getirmesi bekleniyor.

Hafta boyunca Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde görülecek olan yağışların, özellikle Marmara’nın doğusu, İç Ege ve İç Anadolu ile Akdeniz, Karadeniz ve Batı Karadeniz bölgelerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyebileceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının biraz azalarak hafta ortasından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için kısa süreli tahminlerimiz ve uyarılarımızın takip edilmesi önem arz etmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: METEOROLOJİDEN, UYARI!, SAĞANAK, YAĞIŞ, GELİYOR…,
Yorumlar
Haber Yazılımı