MHP’DE KONGRE MÜCADELESİ BAŞLIYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 14:36 Bu haber 1564 kez okundu
 
MHP’DE KONGRE MÜCADELESİ BAŞLIYOR
SİYASET Haberi
MHP’DE KONGRE MÜCADELESİ BAŞLIYOR

Zonguldak siyaseti her geçen gün ısınırken siyasi partiler kongre süreçlerinde kulisler hız kazanmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi ile başlayan kongre heyecanları İYİ Parti ile devam etmiş sıra ise Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisine geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ın kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından ise tam bir yarış başlamış bir çok isim adaylığını açıklamıştı. Kurban Bayramı sonrasında ise Ak Parti’de Merkez İlçe yeni Başkanı için önemli adımların atılacağı konuşuluyor.

Diğer taraftan kulislerinde bir diğer hareketli partisi ise Milliyetçi Hareket Partisi olarak göze çarpıyor. Çalkantılı ve bir o kadar da kavgalı bir dönem geçiren Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre takviminin açıklanması ile beraber Merkez İlçeye ilk adaylık açıklaması geldi. MHP Merkez İlçe Başkanlığına ilk adaylık açıklaması görevden alınan Niyazi Kıransoy’un yönetiminde bulunan Murat Uslu’dan geldi.

MHP’li Uslu kongreye ilişkin ‘Adayım’ derken Ülkücü camia tarafından yakınen tanınan Kemal Yazıcı’nın da aday olacağı kulislerde konuşuluyor. Yine mevcut ilçe başkanı Süleyman Erbay’ın da adaylığı Ülkücü camia arasında en çok konuşulan konuların başında geliyor. MHP İl Başkanı Varol Demirköse’nin adayının kim olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. MHP’de Ağustos ayının ortasından itibaren kulislerin daha da kızışacağı yorumları yapılırken Merkez İlçe ve İl kongresinin çok adaylı yapılacağı ön görülüyor.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’DE, KONGRE, MÜCADELESİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı