“MUHTARLAR MECLİSTE KONUŞACAK”
Haber
02 Mart 2021 - Salı 13:02 Bu haber 948 kez okundu
 
“MUHTARLAR MECLİSTE KONUŞACAK”
Muhtarlar, 442 Sayılı Köy Kanunu’nda yapılan değişiklikle Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi’nde konuşabilecek. Muhtarlar, seçimde birleşik oy pusulası ile seçime girecek. Muhtar adayları seçimden 60 gün önce adaylık başvurusunda bulunup temiz kâğıdı alacak.
SİYASET Haberi
“MUHTARLAR MECLİSTE KONUŞACAK”

Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas,  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde yapılan muhtarlarla ilgili toplantıyı değerlendirdi.  
Nas, “442 Sayılı Köy Kanunu muhtar ve mahalle muhtarları kanununda bazı değişiklikler yapıldı.  Muhtarlar seçimde birleşik oy pusulası ile seçime girecek. Muhtar adayları seçimden 60 gün önce adaylık başvurusunda bulunup temiz kâğıdı alacak. Böylece seçimden sonra yeniden seçim yapılmayacak. İlde üç muhtar, ilçede iki muhtar ve beldede bir muhtar olmak üzere muhtarlarımız mahallelerindeki sorunları İl Genel Meclisi’nde ve Belediye Meclisi’nde konuşabilecek. Muhtarlarımız İl Genel Meclisi Üyeleri ile aynı statüde olup oturum parası alabilecekler.” dedi. 
Şerafettin Nas, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde iki hafta sonra yapılacak toplantıda muhtarların yetki ve görevlerinin daha da artırılacağını söyledi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “MUHTARLAR, MECLİSTE, KONUŞACAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı