Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 15:51 Bu haber 4258 kez okundu
 
REZALET…!
Zonguldak kent merkezinde ahtapot gibi duran ve yıllardır bakımsızlık nedeniyle tartışma konusu olan Fevkani köprü üzerindeki rezillik her geçen gün artarak devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
REZALET…!

1952 yılında Alman bir firma tarafından yapılan 66 yıllık Fevkani köprüsünde yıllar içinde hiçbir güçlendirme-iyileştirme çalışmaları yapılmamış olması nedeniyle ekonomik ömrünü tamamladığı güçlendirme yapılmasının zorunlu olduğu yönünde raporlar hazırlanmasına rağmen, henüz güçlendirme çalışmaları da başlamamış olması köprünün çökme tehlikesi altında olduğu belirtilmişti.

Zonguldak Belediyesi tarafından, Fevkani köprü üzerindeki asfaltın kazınıp, üzerine ince biri asfalt döküleceği açıklanmasının ardından bu çalışmanın da başlamadığı gözleniyor.

ASFALT GELİŞ GÜZEL KAZINDI!

Zonguldak Belediyesi köprü üzerindeki asfaltı kazımış, ancak bu kazıma işlemi de gelişi güzel yapılarak araçların bile zor geçmesine neden olurken, her gün yüzlerce aracın geçiş yaptığı bu köprüden geçen araçlar ise yapılan bu gelişi güzel kazıma işinin savsaklandığı düşüncesi ile yetkililere tepki gösteriyorlardı.  

Havaların iyi gittiği sıralarda yapılan asfalt kazıma işlemi sonrasında, aylardır köprü üzerine ince bir asfalt dökülmemesi işgüzarlık olarak değerlendirilirken, soğuk ve yağışlı havaların başlaması ile köprü üzerine asfalt işinin başka bir bahara kaldığı mesajını veriyor.

HER YAĞMURDA KÜÇÜK GÖLETLER OLUŞUYOR

Yaklaşık 66 yıllık tarihi Fevkani köprü üzerindeki sıkıntı malum asfaltla sınırlı değil elbet. Köprüdeki su giderinin olmayışı sebebiyle de her yağmur yağdığında köprü üzerinde yer yer su birikintileri oluştuğu, araç sürücülerinin sanki küçük derelerden geçiş yapmasına neden oluyor.

Fevkani köprü üzerinde her yağmur yağdığında alışık olduğumuz manzaralara dün bir yenisi daha eklendi.

Sağanak yağış nedeniyle köprü üzerinde su birikintileri oluştuğu, köprüdeki asfaltın da kazınması ile sürücülerin buradan gücükle geçtiği gözlenirken, Belediye yönetiminin asfaltı yapmaması nedeniyle sert bir şekilde eleştiriyorlar.

ARAÇ SAHİPLERİ VE VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Fevkani köprü üzerindeki rezaletin aylardır devam ettiğini, hiçbir iyileştirme çalışmasının yapılmayışı vatandaşları ve araç sürücülerinin tepkilerine neden olurken, “Bu köprü şehrin fotoğrafını her yönüyle ortaya koyuyor. Şehir merkezinde, hem de onlarca araç ve yüzlerce vatandaşın geçtiği bu köprü üzerindeki rezillik, şehri yönetenlerin ayıbıdır. Bu köprüde yapılması planlanan iyileştirme çalışması için ne bekleniyor. Belediye’nin parası mı yok? Başka işlere para bulunurken, neden bu köprü üzerine ince bir asfalt için para bulunamıyor? Yazıktır, ayıptır.  Bu kadar mı aciziz, bu kadar mı vurdumduymazız. Yani bu köprüde yapılacak küçük bir iş için seçim mi bekleniyor? Köprü üzerindeki asfalt hem gelişi güzel kazındı, hem de asfalt kazıma aracı günlerce burada boş bir halde duruyor, havalar iyiyken asfalt yapılabilirdi, şimdi soğuk ve yağışlar başladı. Kış geldi, kar yağacak, derken bu iş yine başka bahara kalacak. Burası ayrıca şehrin göbeği, yüzlerce insan bu köprüyü kullanıyor, araçlar geçemiyor. Belediye yönetimi sıcacık odalarda keyif sürerken, insanlar köprü üzerinde çile çekiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: REZALET…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı