0
Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 16:50 Bu haber 2818 kez okundu
 
Roman etkinliği tam not aldı
Roman etkinliği tam not aldı
- Haberi
Roman etkinliği tam not aldı

Zonguldak Belediyesi, Çalışma ve İş Kur Müdürlüğü, Fatih Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ‘Roman Müzik Konseri’ katılımcılardan büyük beğeni topladı.

BKM Şiir Kulübü eğitimcilerinden Şenay Çöl ve Utku Demirsay’ ın sunuculuğunu yaptığı etkinlikte solistler Yonca Baş, Murat Nalbant ve Yılmaz İncedemir’ in seslendirdiği eserler büyük alkış topladı. Koronun şefliğini ise Oğuzhan Bakır yaptı. Son olarak sahneye çıkan Bartın Belediyesi Roman Halk Dansları Topluluğu büyük ilgi ve beğeni topladı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) düzenlenen geceye; Vali Yardımcısı ve Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve eşi Nurten Akdemir, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnam, Başsavcı Hüsnü Hakan Yağız, Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Rektör Vekili Ali Azar, Çalışma ve İş Kur Müdürü Gönül Demirsu, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, çok sayıda siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

SAHNE DÜZENLEMESİ, REPERTUAR SEÇİMİ, KIYAFETLER VE YAPILAN DOĞAÇLAMALAR ÇOK BEĞENİLDİ

Roman gecesine büyük ilgi gösteren vatandaşlar salonu ağzı kadar doldurdu. Sahne düzenlemesi, repertuar seçimi, kıyafetler ve yapılan doğaçlamalar izleyicilerin tam notunu aldı. BKM Müdürü Abdullah Bakır, katılımcılara teşekkür ederek “İş Kur Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığımız roman gecesine hoş geldiniz. Bu projeyi belediye başkanımız çok istedi. Bu projeye iki aydır çalışıyoruz. Umarım beğenirsiniz” dedi.

DEMİRSU: “ROMANLARIMIZIN YETENEKLERİNİ GELİŞTİRELİM İSTEDİK”

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, protokole tek tek teşekkür ederek “Bu çalışmaya ilk olarak meslek eğitim kursu olarak başladık. Halk Eğitim Merkezi, Belediye Başkanlığı ve kurumumuz işbirliğinde meslek eğitimi yapalım dedik. Romanlarımızın zaten yetenekleri vardı. Bu yeteneklerini geliştirelim istedik, başarılı olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

AKDEMİR: “UZUN YILLARDIR BU PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORDUM”

Başkan Akdemir ise emeği geçenlere teşekkür ederek “Roman bir kültürdür, dünya ülkeleri roman vatandaşlarımızı kendi kültürlerini yaşatması adına çok büyük önem veriyorlar. Biz de bu doğrultuda Zonguldak’ta hep birlikte yaşıyoruz. Onların bu müzik kabiliyetleri ve becerilerini sizlerle buluşturmak istedik. Ben uzun yıllardır bu projeyi gerçekleştirmek istiyordum. Bartın’dan gelen halk dansları topluluğunu da çok beğendim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik sonunda organizasyonda görev alan eğitimcilere plaket, çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

HABER: Öznur GÜNEŞ

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Roman, etkinliği, tam, not, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı