Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 14:09 Bu haber 4515 kez okundu
 
SARAYSPOR’A BÜYÜK DESTEK
SPOR Haberi
SARAYSPOR’A BÜYÜK DESTEK

Zonguldak’ta 2019-2020 Eğitim-Öğretim sezonunda kolej olarak hizmet verecek olan Sınav Koleji, Sarayspor’a sponsor oldu.  Alt yapıda Zonguldak’ın önde gelen kulübü olan Sarayspor’un kulüp başkanı Turan Altıntaş ve antrenör Hakan Sağlam, Sınav Koleji Okul Müdürü Vecdi Ilgın ve çözüm ortaklarından Okan İlkbahar ile kahvaltıda bir araya geldiler. Basın mensuplarının da yer aldığı kahvaltı etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajının yanı sıra gençlerin hem akademik hem de sportif kariyer sahibi olabilmeleri için nelerin yapılabileceği konuşuldu.

Daha önce Ekşioğlu Beton sponsorluğunda çalışmalarını sürdüren Sarayspor, önümüzdeki sezon ise Sınav Koleji’nin destekleri ile spor eğitimi verecek. Sınav Koleji ise sportmenliğe aykırı hareket etmeden başarı gösteren sporculara burs imkanı sağlayacak. Kahvaltıda sponsorluk anlaşması için bir araya gelen Sarayspor’un kulüp başkanı Turan Altıntaş ve antrenör Hakan Sağlam, Sınav Koleji Okul Müdürü Vecdi Ilgın ve çözüm ortaklarından Okan İlkbahar, önemli konularda açıklamalarda bulundular.

ILGIN: “SARAYSPOR’A ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Sarayspor’un Zonguldak’ta futbol için büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Sınav Koleji Okul Müdürü Vecdi Ilgın, “Bizim Zonguldak’ta alt yapıya önem veren bir kulüp olarak gördüğümüz Sarayspor’la gönü birlikteliğimiz zaten vardı. 2 yıl önce işbirliği çerçevesinde protokol imzalamıştık. Biz bu birlikteliği biraz daha ileri taşımak istiyoruz. Bundan sonra Sarayspor’a sponsor olarak Sınav Koleji ve çözüm ortaklarından Gürleyen Madencilik olarak birlikte Sarayspor’a daha güçlü bir destek vermek, yolu gençlerden yana olan, gençlerle haşır neşir olan herkesle bu konuda destek olmak amacıyla yola çıktık. Sarayspor’da bu konuda ki en iyi örneklerden bir tanesi. Amacımız gençliği en iyi yerlere taşımak ve sportif faaliyetler içerisine taşımak. Bu konuda Sarayspor’a elimizden gelen desteği vereceğiz. Aynı zamanda Sarayspor oyuncularına akademik destek de sağlamış olacağız. Böylece akademik geleceklerini de sağlama almış olacağız.” ifadelerine yer verdi.  

ALTINTAŞ: “SARAYSPORLU OLMANIN BİR NEDENİ DAHA OLDU”

Sınav Koleji’nin önceki yıllarda da desteği olduğunu vurgulayan Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altıntaş, “Bizim bir gönül birlikteliğimiz daha önceden vardı. Eğitim anlamında ikimizde ortak çözüm noktasındayız. Bizler sportif eğitim veriyoruz, kendileri ise akademik eğitim yolundalar. Aynı zamanda Hakan hocamla eğitimli kimliğimiz olduğu için çözüm noktasında önemli bir birliktelik. Akademik kariyerlerin ve sportif kariyerlerin gelişimi ve çocuklarımıza rehber olması açısından bu birliktelik bizim için çok olumlu olacak. Vecdi hocamızın destekleri daha önce de oluyordu. Daha önceleri Sınav Lisesi olarak hizmet veren, önümüzdeki eğitim öğretim yılında Sınav Koleji olarak hizmete başlayacak olan Sınav Koleji’nin Zonguldak’ın büyük bir eksikliğini ortadan kaldıracağına inanıyorum. İyi bir hizmetleri ve kadrolaşmaları var. bizde onlara sportif anlamda desteklerimizi vereceğiz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Önemli olan çocuklarımıza eğitim ve sportif kariyer anlamında destek olabilmek. Saraysporlu olmanın bir nedeni daha oldu. Sınav Koleji’ne yönlendireceğimiz öğrencilere bir nebzede olsa burs yardımında bulunabilmek de amaçlarımız arasında.” dedi.

İLKBAHAR: “EKSİKLİĞİN SPOR YAPILARAK GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Sınav Koleji çözüm ortaklarından Okan İlkbahar ise, “2019-2020 eğitim öğretim yılında önemli bir yatırım yapmak istedik. Sınav Koleji olarak eğitim ve öğretim vereceğiz. Sarayspor’da Turan Hocam ile birlikte Zonguldak gençlerine hizmet vermekte. Şehrimizdeki eksikliğin spor yapılarak giderilmesini istiyoruz. Sporunu en ahlaklı şekilde yapan çocuklarımıza da Sınav Koleji olarak burs vermek istiyoruz. Bu konuda en ufak bir destekte bulunabiliyorsak, Zonguldaklı iş adamları olarak bir yerlere gelmiş oluruz. İki taraf içinde hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altıntaş, daha önce kendilerine sponsor olan Ekşioğlu Beton’a ve Talip Ekşi’ye da teşekkür etti. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: SARAYSPOR’A, BÜYÜK, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı