0
Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 14:52 Bu haber 1815 kez okundu
 
Satışı reddedildi...Komisyonlardan geri geldi...!
Satışı reddedildi...Komisyonlardan geri geldi...!
- Haberi
Satışı reddedildi...Komisyonlardan geri geldi...!

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Ocak Ayı 5. Birleşiminde Özel İdarenin hantallaşmış binalarının satışı görüşüldü. Mecliste görüşülen Devrek il Özel İdare sitesinin satışı konusu Plan ve Bütçe ile İçişleri Komisyonu’na gönderilmişti. Komisyonların hazırladığı rapora göre, komisyon üyeleri tarafından Devrek Özel İdare sitesinin satılmaması oy çokluğuyla kabul edildi.

ZAMAN: “BÜTÜN SATIŞLARA KARŞIYIZ, RET OYU VERECEĞİZ”

CHP Gurup Başkan Vekili Fikret Zaman, gündem maddesiyle ilgili “Büyükşehir olacağımız için satışları yapıyoruz diyorsunuz. Buna gelecek olan kişi karar versin. Satacak ya da satmayacak kendisi karar versin. Bundan sonra önümüze gelen her türlü menkul ya da arazinin satışına karşı çıkacağız” dedi.

DURDUBAŞ: “SATIŞLARI KOMİSYONDAKİ ARKADAŞLARIMIZ UYGUN GÖRMEDİ”

AK Partili Devrek İl Genel Meclisi Üyesi Vacit Durdubaş, gündem maddesi ile ilgili şunları söyledi; “Sosyal yardımlaşma, kütüphane, kültür merkezi ve halk eğitim merkezinin başka yerde faaliyet gösterme olanağı olmadığından komisyonlar da burada inceleme yaptı. Eylül Ayında halk eğitim merkezine 1304 kursiyer katılmış. Bu kadar kişi de sertifika almış, haftanın yedi günü full çalışan bir yer. Cumartesi-Pazar üniversiteye hazırlık kursu yapılıyor. Buradaki satışları komisyondaki arkadaşlarımız uygun görmedi. Diğer faaliyet göstermeyen bölümler satışı görüşüldü. Bunlar da satışa çıkarılıp satılmayan yerlerdir.”

Plan ve Bütçe ile İçişleri Komisyonu’nun hazırladığı rapor şu şekilde;

 


Kaynak: Editör:
Etiketler: Satışı, reddedildi...Komisyonlardan, geri, geldi...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı