0
Haber Detayı
24 Kasım 2015 - Salı 06:52 Bu haber 2450 kez okundu
 
Şehitler Hatıra Ormanına Çanakkale versiyonu
Ereğli yolunda bulunan Şehitler Hatıra Ormanı yenileniyor. Zonguldak Valiliği ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bakım ve onarımda şehitler hatıra ormanına Çanakkale şehitliği görüntüsü veriliyor. Şehitlik 7/24 kamera ile takip edilecek.
GÜNDEM Haberi
Şehitler Hatıra Ormanına Çanakkale versiyonu

135 şehidin isminin bulunduğu mermerler sökülerek yerine Çanakkale şehitliğindeki şehit taşları yapılıyor. Şehitlikte tek sorunun su olduğuna dikkat çeken Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, bakımda ve onarımda emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Zonguldak Ereğli yolunda bulunan Şehitler Hatıra Ormanı bakım ve onarıma alındı. Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve Cihan Köktürk yapımı devam eden şehitler hatıra ormanında incelemelerde bulundular.

Elmacı köyü Muhtarı Bülent Ardınç’ında katıldığı incelemede su sıkıntısı konusu gündeme geldi. Çanakkale Şehitlik Anıtı’nı andıran yeni görüntüsü ile birlikte Zonguldak halkının beğenisine sunulacak olan Şehitler Hatıra Ormanın 135 şehidin isimleri yer yer alacak. Şehitler hatıra ormanına emek verenlere teşekkür eden Mustafa Yorulmaz,  “Eski Valimiz Erdal Ata ve Orman Bölge Müdürümüz zamanında böyle güzel bir çalışma yapılmıştı. Burası vatandaşlarımızın ziyaret yeri oldu. Çanakkale şehitliğini andıran bir görünümü oldu. Emeği geçenlere ne kadar teşekkür ediyorum.  Burada şehit ailelerine yakışan bir çalışma yapılıyor. Bundan sonra ki ziyaretler inşallah daha fazla olacak. Evlatlarımızın isimleri burada, kapıda da isimleri yazıyor. İşlerimiz tamamlandıktan sonra bütün şehit ailelerimizle burada bir araya geleceğiz. Yeni görüntüyü göstereceğiz. Artık vatandaşlarımız burada anıtımızın arka tarafında ormanlık alanda yapılan çalışmaların ardından piknik masalarının da koyulmasıyla birlikte Zonguldak’ın en güzel piknik alanını kazandırmış olacağız. Sayın Valimizle konuşup buraya bir kamera sistemi de koyacağız. Su sıkıntımız var, inşallah onu da aşacağız. 4-5 yıldır su sıkıntımız yoktu, böyle bir sıkıntımız oluştu. Yetkililerin su sıkıntımızı da gidermesini istiyorum” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehitler, Hatıra, Ormanına, Çanakkale, versiyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı