0
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:35 Bu haber 1673 kez okundu
 
ŞİRİN’DEN ADAYLARA ÇAĞRI!
GÜNDEM Haberi
ŞİRİN’DEN ADAYLARA ÇAĞRI!

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde derneği ziyarete gelen Belediye Başkan adaylarından engelli camiasına sosyal amaçlı bir yer taleplerinin olduğunu ve engellilerin sorunlarını iyileştirici projeler hazırlamaları gerektiğini söyledi.

Engellilerin halen kullandıkları dernek binasından daha güzel bir ofis ve sosyal amaçlı kullanabilecekleri bir yer talebinde bulunan Şirin, “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bilindiği gibi ilimizde ve ülkemizde 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler dolayısıyla ilimizde çalışmalarını devam ettiren siyasi parti adayları engellilere yönelik projelerini tek tek açıklıyorlar. Ancak, biz adaylardan daha net ve derneğimize ofis olarak ve sosyal tesis olarak kullanabileceği alan noktasında bizlere acilen, yani uzun vadede yapılacak bir çalışma değil de kası dönemde bizi bulunduğumuz yerden kurtaracak projeleri bizlere sunmalarını bekliyoruz. Bu noktada bizlere ziyarete gelenlere de bu konuyu özellikle belirtiyoruz. Bundan sonra bizi ziyarete gelecek olan adaylara da biz bu konuyu bizzat ileteceğimizi belirtiyorum. Çünkü bizim Zonguldak’ta engelli camiası olarak yıllardır yaşadığımız sıkıntı her zaman dile getirdiğimiz gibi dernek yerimiz ve sosyal bir tesisimizdir” dedi.

“TÜM ADAYLARIMIZI KONGREMİZE BEKLİYORUZ”

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi’nin 10’ncu olağan genel kuruluna tüm siyasi parti Belediye Başkan adayları ve siyasi partilerin teşkilatlarını da kongreye davet eden Hüseyin Şirin,  “Aynı zamanda derneğimizin de 10’ncu olağan genel kurulunu 24 Mart 2019 tarihinde gerçekleştireceğiz.   Bu kongremize de tüm siyasi parti Belediye Başkan adaylarımızı, siyasi parti teşkilatlarını mutlaka bekliyoruz. Burada engelli camiamıza verecekleri güzel haberler ve yapacakları projelerle kendilerini anlatma fırsatı yaratacağız. Ben bu noktada tekrar bütün adaylara başarılar diliyorum ve dediğim gibi derneğimize ve engelli camiamıza yapacakları güzel çalışmalar hakkında da camiamızı bilgilendirmelerini kendilerinden önemle rica ediyoruz” diye ifade etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞİRİN’DEN, ADAYLARA, ÇAĞRI!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı