“ŞOV YAPMAK İÇİN Mİ BEKLEDİNİZ”
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 16:12 Bu haber 776 kez okundu
 
“ŞOV YAPMAK İÇİN Mİ BEKLEDİNİZ”
GÜNDEM Haberi
“ŞOV YAPMAK İÇİN Mİ BEKLEDİNİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı yazılı açıklama CHP’yi  hedef alan  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Erol Oktay’a cevap verdi. 
MHP İlçe Başkanı Oktay’ın konuları çarpıtarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye ve algı yaratmaya çalıştığını ifade eden Tosun,  Yaptığı yazılı açıklamada; ‘Partimiz Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Ali Öztunç, Zonguldak Milletvekillerimiz Av. Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin ve Kdz. Ereğli ve Alaplı İlçe Teşkilatlarımızla birlikte yapılması planlanan cüruf tesisinde yapmış olduğumuz basın açıklamasını ‘şov yapmak ve oy devşirmek’ olarak nitelendiren MHP Alaplı İlçe Başkanı Erol Oktay’ın asıl hedefi kamuoyunu yanlış bilgilendirmek ve algı yaratmaktır’ diyen Cumhuriyet Halk Partisi Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun; ‘Ortada insan aklıyla alay eden biri varsa emin olun bu kişi MHP İlçe Başkanının ta kendisidir’ dedi.

 


“KİMLERİN ŞOV YAPMAYA ÇALIŞTIĞI, KİMLERİN OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞTIĞI DÜN BELLİ OLDU”

 


MHP Alaplı İlçe Başkanının ‘ biz o tesisle ilgili olarak 8 ay önce açıklama yapmıştık’ sözlerine de değinen Tosun; ‘ İlçe Başkanı Oktay, 8 ay önce açıklama yapmıştık diyor. 8 ay önce açıklama yapıp kendileri neden tesisin yapılacağı alana 8 ay sonra gelmişler onu açıklamıyor. Ben kendilerine sormak istiyorum. Bu tesisle ilgili bugüne kadar 8 ay önceki açıklamanızdan başka ne yaptınız. Neden bugüne kadar bu tesisin yapılacağı bölgeye bir kere bile gelmediniz. Yoksa dün yaptığınız üye katılım programını taçlandırmak ve şov yapmak için mi beklediniz.” dedi.

 


“TESİSİN ONAYI ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİNDE AK PARTİ’Lİ ÜYELERİN EVET OYLARI İLE VERİLDİ”

 


MHP İlçe Başkanının yaptığı açıklamada kasıtlı ve bilinçli olarak sadece Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclis üyelerini hedef gösterdiğini ifade eden  İlçe Başkanı Tosun; ‘MHP İlçe Başkanının ya bu olaylardan ya bilgisi yok yâda başka şeylerin peşinde. Buraya yapılması planlanan tesisin onayı Zonguldak İl genel Meclisinde çoğunlukta olan AKP’li İl genel Meclis üyelerinin evet oyları ile verildi. Ancak İlçe Başkanı Oktay kasıtlı olarak sadece CHP’li İl Genel Meclis üyemizi hedef almaktadır. İttifak ortağı oldukları AKP’li İl Genel Meclis üyelerinden hiç söz etmemesi bile kendisinin ne kadar samimiyetsiz olduğunun ve amacının kamuoyunu yanlış bilgilendirmek ve algı yaratmaktan başka bir şey olmadığının açık ve net bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

 


“MECLİS GÜNDEMİNE BİZ GETİRDİK”

 


‘Zonguldak Milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz, cüruf tesisini Meclis gündemine taşıyarak en başından bu yana konun takipçisi olduğumuzu göstermiştir’ diyen Tosun; “Cumhuriyet Halk Partisi en başından bu yana konunun takipçisi olmuştur. Sayın Mileltvekilimizin konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıması da bunun en büyük göstergelerinden biridir.” ifadelerine yer verdi. 

 


“BELEDİYE BAŞKANIMIZA YAPILAN ELEŞTİRLER HAKSIZLIKTAN ÖTE VİCDASIZLIKTIR”

 


İlçe Başkanı Oktay yaptığı açıklamada Alaplı Belediyesini ve dolayısıyla Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin’i de hedef göstermeye çalışmıştır diyen Tosun; ‘Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin, 29 Ocak’ta yaptığı açıklamada ‘İlçemize yapılacak olan hiç yatırıma karşı olmadıklarını ancak Alaplı’mıza zarar verecek herhangi bir durum karşısında ilçemizin menfaatleri doğrultusunda gerekli adımları atacaklarını belirtmişti. Ve bu açıklama kapsamında tesisin  kurulmasına karşı açılan davanın masrafları için kendi cebinden maddi destekte bulunmuştur. Yine söz konusu tesis tarafından hayati önem taşıyan belge ve evraklar konunun ilçeye olan zararları ve yararları tam olarak netleşmediği için söz konusu yatırımcıya Alaplı Belediyesi tarafından verilmemiştir. Şimdi tüm kamuoyu huzurunda sormak istiyorum. MHP İlçe Başkanı 8 ay önce sosyal medya üzerinden yaptığı  açıklamadan başka ne yapmıştır’ şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ŞOV, YAPMAK, İÇİN, Mİ, BEKLEDİNİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı