Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:09 Bu haber 2396 kez okundu
 
STAD ATLETİK HAYAT BULUYOR
SPOR Haberi
STAD ATLETİK HAYAT BULUYOR

Zonguldak'ın en eski kulüpleri arasında yer alan ve 15 yıl önce kapanan Zonguldak Stad Atletik, milli atletizm antrenörü ve aynı zamanda kulüp başkanlığına seçilen Utku Duman girişimleri ile yeniden faaliyete geçiyor. Kulüp Başkanlığını ve antrenörlüğünü Utku Duman’ın yapacağı Zonguldak Stad Atletik Spor Kulübü yerel ve ulusal bazda çeşitli branşlarda resmi olarak müsabakalara katılarak ilimizi başarıya taşıyacak.

 

 1952 yılında kurulan ve Zonguldak'ın en eski kulüplerindan bir olan Stad Atletik,  çeşitli branşlarda ilimizi temsil etmesinin ardından geçtiğimiz yıllarda kapanarak büyük üzüntü yaratmıştı.

 

 Atletik Kulübü’nün yeni Kulüp Başkanı ve antrenörü Utku Duman,” 1952 yılında kurularak sayısız milli sporcuyu Türk sporuna kazandıran, Zonguldak'ın ilk atletizm kulübünü, kapanmasının üzerinden 15 yıl geçtikten sonra ‘Zonguldak Stad Atletik Spor Kulübü’ ismiyle hizmete sokarak önümüzdeki haftadan itibaren faaliyetlerimize başlayacağız. Önceliğimiz ferdi branşlarda spora hizmet etmek ve çocuklar için sosyal sorumluluk projeleri üretmek olacak” dedi.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: STAD, ATLETİK, HAYAT, BULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı